Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhpolip esetén van más...

Méhpolip esetén van más megoldás a méheltávolításon kívül?

Figyelt kérdés

A családban egy rokonomnak (50 éves) kb. két éve rendszertelen lett e menstruációja, szinte állandóan vérzett, hol jobban, hol csak pecsételve. A nőgyógyászati vizsgálaton elküldték egy idő után (amikor nem változott semmi) egészségügyi küretre, ahol a szövettanból megállapították, hogy polip. Ezt követően minden rendben volt, majd pár hónapja újrakezdődött az állandó vérzése, így több vizsgálat/gyógyszer után ismét elküldték küretre, ahol ismét megállapították, hogy polip. Most azt mondták neki, hogy két doboz (korábban már szedett) gyógyszert szedjen végig ismét és, ha újra kiújul, akkor a méheltávolítás következik.


Ilyen esetekben van más megoldás mint a méheltávolítás? Akik hasonló helyzetben voltak, mik a tapasztalataik?



2023. febr. 3. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyita..


Válaszoltam, rá se b.tál semmit, pedig leírtam a lehetőségeket. Minek teszed fel a kérdést újra?

2023. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, láttam a hozzászólásodat, azt hittem, hogy válaszoltam is, de ezek szerint nem kuldte el. Szóval nyugi. :) Egyébként, azért szívesen elolvasnám más véleményét is, ha nem gond.:))
2023. febr. 3. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem vélemény, hanem evidence based medicine.


Premenopausal patients with symptomatic polyps (ie, AUB) require removal. The goal of polypectomy is both relief of symptoms and detection of malignancy, since symptomatic compared with asymptomatic polyps are more likely to be malignant.


Polypectomy under hysteroscopic guidance is the treatment of choice for most endometrial polyps. Hysteroscopic instruments that may be used to remove a polyp include grasping forceps, microscissors, electrosurgical loop (ie, resectoscope), morcellator, or a bipolar electrosurgical probe [57-59].


Hysteroscopic visualization of the polyp is preferred over blind curettage as the latter may miss small polyps and other structural abnormalities


The formation of recurrent polyps may be prevented by use of the levonorgestrel-releasing intrauterine device (Mirena, Liletta; LNG 52).

2023. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi..
2023. febr. 3. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell a polipot műteni. Teljesen ártalmatlan. A rendszertelen vérzés a menopauza miatt van. Keressetek egy másik dokit is
2023. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Viszont az a baj, hogy a polip miatt konkrétan folyamatos a vérzése és nem gyengén, ez a fő baj.
2023. febr. 3. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem a lepontozást. 7 éve dolgozom szülész-nőgyógyászként, az endometrialis polyp megoldása a hysteroscopos eltávolítás és pont. Akkor is, ha nullára pontos itt valami nagyon hozzáértő.

Rövid, kis megterheléssel járó műtét, meglehetősen veszélytelen, aznap/másnap mehet haza.

2023. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem a lepontozást, nem én voltam. Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 6. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!