Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért félek annyira kipróbálni...

Miért félek annyira kipróbálni a tampont?

Figyelt kérdés
Nem értem. Sokan barátnőim is azt használják már régóta. De én valahogy félek kipróbálni. Pedig szeretném, mert sok jót hallottam róla:/ pl: nem lehet érezni, nem érzed magad feszélyezve, vagy kényelmetlenül. Akár vízbe is mehetsz:Smi lehet az oka h ilyen félős vagyok?
2008. dec. 27. 16:19
 1/6 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok egyébként: )
2008. dec. 27. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért félsz, mert szűz vagy.
2008. dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha félsz, valószínű nem is fog sikerülni az első alkalommal felhelyezni. Mert ha ideges vagy összeszorul a hüvely és nem is fog menni, ahhoz el kell engedni magad. Ne félj. A legkisebb méretet próbáld ki (az OB a legjobb, mini), lazulj el és gondolj valami másra. Javaslom még, hogy egy olyan napot válassz amikor a legerősebb a menstruációd (mondjuk a második nap), hogy könnyebben csússzon.
2008. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jah.. jól van hát egyszer úgyis elhatározom magam:D köszi.
2008. dec. 27. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Én inkább azt javaslom, hogy 15 évesen még ne kezdj el tampont használni. Majd ha már aktív szexuális életed van, akkor ajánlottabb. Szűzeknek nem is szokta az orvos javasolni a tampon használatát.


De ha mégis ragaszkodsz hozzá, az OB Mini-t próbáld ki.


Fontos, hogy felhelyezésnél lazulj el, fel is teheted az egyik lábadat pl. a kád szélére és egy ujjal helyezd fel. A lényeg, hogy ne lógjon ki a vége, csak a zsinór, amivel el tudod távolítani.

2008. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is féltem...és nem is sikerült.pár napja megpróbáltam,de nem mertem elkezdtem feltenni ugy ahogy írta,de nem mertem megcsinálni inkább kivettem.ha így állsz hozzá biztos hogy NEM fog sikerülni...
2008. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!