Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 🩸 betétekben vannak egészség...

A 🩸 betétekben vannak egészségtelen vegyi anyagok?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mik?

2023. febr. 5. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Pontosan fogalmam sincs. Csak annyit tudok, hogy műanyagból van az egész betét. Ennek a feldolgozásához, fehérítéséhez vagy épp színezéséhez rengeteg egyéb anyagot használnak, tehát nem csak "úgy megterem", ahogy azt nyilván te is tudod.


Mondhat akárki akármit, hogy de ez nem igaz, a tapasztalat más mutat egész sokaknál. Én például minden egyes kiróbált betéttől iszonyúan viszketek. Kb 1-2 éve találkoztam elsőnek az Always és a Naturella gyapot béléssel ellátott betétjeivel. Ezektől még soha nem viszkettem. Nekem egyértelmű.

2023. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

1. Használat elött vagy után?

2. Milyen szempontbol egészségtelen a minösitésed?

2023. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Több ilyen esetet is hallottam, amit említesz (viszketés).

#2 Nem értem a kérdéseidet. Kifejted?

2023. febr. 5. 15:35
 4/13 A kérdező kommentje:
#4 Úgy látom, hogy két értékelés van eddig a válaszodon. Egy piros, meg az én zöldem, de köszi azért, hogy engem is visszaküldtél édesanyukámba.
2023. febr. 5. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, hogy van-e róla tanulmány Európában, de Indiában találtak mindenféle finomsággal teli betéteket, beleértve Always márkát is.


"Wrapped in Secrecy: Toxic Chemicals in Menstrual Products" ez a neve, ha esetleg tudsz angolul és utána szeretnél nézni (vagy google translate-tel elolvashatod). Többek között acetont, benzolt és chloroformot is találtak bennük.

2023. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Vannak, én ezért nem használok.
2023. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

5

Sértődés helyett tanulj meg értelmezni, kevesebb ciki helyzet fog érni. A lepontozóknak írtam, kinek nem inge...

2023. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 Köszi, ez érdekes! Megnézem! 👍🏼

#8 Ennyi erővel te meg tanuld meg az egyes-és többes szám helyes használatát, ugyanis amint fent is írtam, két értékelés volt akkor a válaszodon, egy az én zöldem, egy pedig piros. Te pedig leírtad többes számban. És még neked áll feljebb… Szövegértés? Ciki.

2023. febr. 5. 17:19
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Most ettől jobb, hogy egy vércseppet tettél a kérdésbe, ahelyett, hogy értelmesen kiírtad volna?


Amúgy szerintem csak azok mondják, hogy egészségtelen anyag van bennük, akiknek valamilyen szempontból érdekük, hogy mosható betétet, bugyit, vagy kelyhet használj. Ha egészségre ártalmasak lennének, be lenne tiltva a forgalmazásuk. Egyébként a csomagoláson (meg az Always, Libresse oldalán) rajta vannak a betét összetevői, ha érdekel, nézd át.

2023. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#10 Igen, elég nyomós érdekem van, a saját egészségem:)


Ha olyan világban élnénk ahol valóban minden rendesen lenne szabályozva az tényleg nagyon szép világ lenne, de ameddig azt organizálják hogy NE kelljen deklarálni MINDENT amit egy termék tartalmaz, addig joggal szkeptikus egy tudatos felhasználó.


A Libresse honlapján ez olvasható:

A betétekben felhasznált összes alapanyag fel van sorolva a csomagoláson?


Ez jelenleg nem jogszabályi előírás. Hogy segítsünk vásárlóinknak, feltüntetjük, hogy a termék tartalmaz-e illatanyagot, így figyelmeztetjük az arra érzékeny vásárlókat.


A termékek készítéséhez használt legfontosabb nyersanyagokat az alábbi táblázat sorolja fel. Ezekre az alapanyagokra kiváló nedvszívó és folyadékmegkötő képességük miatt esett a választás.


[link]

2023. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!