Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségtelen a testsúlyom?

Egészségtelen a testsúlyom?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, 157cm és ehhez 73 kilógramm. Nem mondanám magamat nagy darabnak, de vaskos vagyok itt-ott. Szoktam edzeni járni, de sajnos nagyon szeretek enni. Van egészségügyi kockázata ennek a súlynak?
2020. okt. 20. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Túlsúlyos vagy, nem kicsit. 156 centi vagyok és 50 kiló, pont ideális. Hosszútávon van eü. kockázata a súlyodnak, alapból 15 kilót kellene fogynod.
2020. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azta, 15 kg? Mennyi idő egészségesen leadni? Gyakran járok edzeni, de majd meg többet akarok. Sikerülhet úgy?
2020. okt. 20. 12:34
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
A testtömeg-indexek szerint ez csak enyhe túlsúlynak minősül még, ha egy 8-10 kg-al kevesebb lennél, akkor lenne átlagos. Szerintem ennek a testsúlynak nincs még egészségügyi kockázata, kivéve, ha nagyon fáradékonynak érzed magad időnként, amikor cipeled magad. Véleményem szerint, amit eddig csináltál (hogy eddzegetsz, meg eszegetsz) az jó irány, csak így tovább. Az a fontos, hogy ne flamózzál, de ne is hajtsd túl magad gyúráskor, mert akkor kidőlsz, mint az egykerekű busz.
2020. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%
Valamennyit biztos hogy fogynod kellene. Én 169cm vagyok és 70 kg. Ami még nálam is kisebb túl súlynak számít. Viszont az is közrejátszik hogy elég izmos testalkatom van. Attól függ hogyan érzed magad a bőrödben. Próbálj meg egy gyengébb fogyókúrát.
2020. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok. 10-15 kiló felesleg van rajtad minimum.

Én 176 cm vagyok, de 73 kilóval már én is nagydarabnak, ducinak néznék ki.

2020. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha a súlyod nagy része izom, akkor nincs gond, bár a túlsúlyt cipelni kell, akár izom, akár zsír, úgyhogy a szívedet lehet hogy megterheled vele. Csinálj kardio edzéseket is, hetente két-három alkalommal.
2020. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 20. 13:30
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Ez mar latatlanban is tulsuly. Nehez pontosan megmondani altalaban, de ez mindenkeppen az.

Nem kell sanyargatnod magad, de mennyisegi, minosegi valtozas biztos, hogy kell az etrendben.

A kockazat az, hogy szinte mindig az ido elorehaladtaval nok tobbsege meg tobb kilot felszed. Es ez asszonyos suly ilyen fiatalon.

2020. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
3: A kérdező a BMI szerint 0.4 pontra van az 1. fokú elhízástól (29.6). Ez korántsem normális, egészséges. Ez nem enyhe túlsúly.
2020. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A BMI mennyire megbízható? Tényleg ennyire komoly a dolog?
2020. okt. 20. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!