Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megszüntethető az inzulinrezis...

Megszüntethető az inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Februárban nem jött meg a menzeszem, márciusban doki által írt gyógyszerrel, most áprilisban megint semmi. Február előtt napra pontosan jött mindig. Ha ez a vérzés kimaradás nem lenne, el sem mentem volna orvoshoz, mert semmi tünetem nincs.

Annyi még, hogy folyton éhes vagyok, egy nagyobb adag étel után is kb. 1 órával. Ilyenkor rendszerint cukros/egészségtelen kaját kívánok, és tudom, borzasztó, de kb. 3 zacskó chipset, 2 tábla csokit és még 1-2-3 édességet megeszek. 54 kg vagyok, külső szemlélő még nem mondaná, hogy ennyi szemét lemegy a torkomon egy félóra alatt - utána meg rosszul vagyok, bűntudat, puffadás, mindjárt hányok érzés a telítettségtől.

Az eredményeim alapján a prolaktin szintem és az anti Müller hormonom magas, de az inzulin határértéknél épphogy csak magasabb.

Ki lehet gyógyulni diétával és mozgással az inzulin rezisztenciából (és utána sem térnék vissza az egészségtelen életmódra, csak hogy pl. beleférne-e néha egy egészségtelenebb dolog), vagy ez egy életre szól? Olvastam olyanokat, hogy ki lehet jönni belőle, de nehéz elhinnem.



2021. máj. 2. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen
2021. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet megszünetni, diétával és életmódváltással tünetmentes lehetsz és nem fog cukorbetegséggé rosszabbodni az állapotod.
2021. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Meggyógyulni nem fogsz, de ha életmódot váltasz, a tüneteid csökkenhetnek vagy akár teljesen elmúlhatnak, és nem vált át ez az állapot cukorbetegségbe.

De ha újra visszatérsz a régi nem kontrollált étrendhez, vissza fog térni a probléma is.

Nekem IR, PCOS és PM alulműködésem van. Durván El is voltam hízva. Nagyon sokszor éreztem éhesnek magam, állandóan tésztát, péksütit,fehérlisztes kenyeret, zsemlét kívántam, rászoktam az édességekre is. Majd evés után 2 óra múlva megint éhes voltam. Minél gyakrabban ettem ilyeneket, annál jobban kellett.

Nekem az jött be, hogy a fehérlisztes, cukros termékeket elkerülöm, inkabb főleg sok zöldséget, húst, tojást, tejtermékeket, olajos magvakat, zsiradékot fogyasztok, szóval összességében kevés szénhidrátot.

Kb 1-1,5 hét után az erős elvonási tüneteim ( folyamatos fejfájás, kézremegés, szédülés) megszűntek, 2-3 hét után már az erős de még meglévő sóvárgás ( függőségi állapot) elmúlt, és kezdtem nagyon jól érezni magam. Kevésbé vagyok éhes, simán elég a napi 3 étkezés. Több az energiám, mozgáshoz is. Azóta komoly felesleget lefogytam, már nincs sok hátra:)

Én ezt életmód terápiának fogom fel, soha nem is fogom abbahagyni. Sokkal jobban vagyok, a laboreredményeim is mind javultak. A petefészek cisztáim felszívódtak, a menstruációm is rendeződött az elmúlt 2+ évben. Korábban 3-4 hónapra is kimaradt évekig, vagy épp 2-3 heteket késett. Most már 1 éve stabilan minden hónapban, pontosan, vagy mindössze 1-2 nap csúszással jön meg, ami hatalmas fejlődés nálam.:)

2021. máj. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!