Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bármi megoldás, hogy abba...

Bármi megoldás, hogy abba lehessen hagyni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve írták fel nekem először, mivel olyan erős menstruációm volt, hogy iskolába sem tudtam elmenni, ugyanis hiába használtam mindenből nagyot, sajnos félúton vissza kellett fordulnom, és otthon fekvő helyzetben kellett lennem, és max óránként cserélni mindent. A tabletta mellett meghíztam, a melleim felemásak lettek, ingerlékenyebb vagyok, fáradékonyabb, rosszabbul alszom, stb. Egyszer abbahagytam több mint fél évre, de azon kívül, hogy feljött még 5 kg, és az arcom meg a nyakam tele lett gyulladt pattanásokkal, semmit nem értem el vele. Sajnos nincs pénzem magán orvosra, 50+ ezer ft egy legegyszerűbb hormon vizsgálat. A tb alapú pedig szörnyen bunkó, konkrétan állandóan el akar zavarni, ha rák szűrésre megyek, holott az előtte lévő idős orvos mondta, hogy évente járjak, korábbi nőgyógyászati probléma miatt, ami sajnos hajlamosabbá tesz erre. Emiatt az orvos miatt szűrésen sem voltam vagy 4 éve. És a tabletta miatti hízásról is nagyon bunkó hangnemben kommunikált velem.

Jelenleg van párom már évek óta, ő hajlandó lenne gumit használni, de tudom, hogy kényelmetlen lehet, és én sem szeretem igazából. Meg persze ez a többi problémán nem is segítene. Bárkinek bármi tanács ezzel kapcsolatban?

22 éves vagyok, nem szeretnék egyáltalán gyereket.



2023. febr. 16. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem spirál volt évekig, semmi gondot nem okozott.
2023. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Gyűjtsd a pénzt, külföldön kortól és kölykök számától függetlenül elkötnek! Én is ezt teszem, de több 100 euró, lassan jön össze.
2023. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Rokonunk spirál mellett esett teherbe.


Szerintem használjatok gumit és te meg csináltass hasi ultrahangot, mert az extrém erős menstruációra nem a fogamzásgátló tabletta a megoldás, lehet mióma is a háttérben vagy akármi más probléma, ami ezt a tünetet okozza nálad!

2023. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem kényelmetlen a gumióvszer, pláne a maiak, mi fiatal koromban egészen jól megvoltunk vele.
2023. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
elköttetés mellett is teherbe lehet esni, nekem egy ismerősöm az elköttetés után majdnem belehalt egy belső vérzésbe
2023. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Hüvelygyűrű is lehet megoldás.
2023. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem elöször is nagyon nagy hülyeség volt vérzészavarra fogamzásgátlót kezdeni szedni, ezzel ugyanis a hormonproblémát csak tovább rontottad.

Másodszor ki kellene vizsgáltatni magad, mert egyrészt a vérzés erössége sem normális, másrészt az sem, ha a fog. gátló abbahagyása ilyen tüneteket okoz, ezt sürgösen helyre kellene tetetni, mielött még nagyobb bajod lesz.

És itt föleg nem a meddöségre gondolok.

2023. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

A hüvelygyűrű ugyanúgy hormont tartalmaz.

Sajnos tényleg egy alapos kivizsgálás kellene, mert ez nyilván nem normális. Párod, szüleid bem tudnak segíteni ebben anyagilag?

2023. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan kereshetsz másik sztk-s orvost is, nincs a városban vagy a környéken jobb? Esetleg válthatsz tablettát is, bár én is azt javasolnám, hogy ne elfedd a problémát, hanem vizsgáljanak ki rendesen.
2023. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezhetem melyik fajta fogamzásgátlót szeded?
2023. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!