Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden évben nagyon izgulok a...

Minden évben nagyon izgulok a nőgyógyászati vizsgálat előtt. Hogy lehet leküzdeni a félelmet és megnyugodni?

Figyelt kérdés

Évente járok szűrésre, de sajnos napokkal előtte már gyomorgörcsöm van emiatt. Nincs gond az orvossal, meg a vizsgálat is hamar megvan, mégis utálom az egészet. Illetve félek, hogy esetleg rossz lesz az eredmény.


Néhány nap múlva megyek ismét, de ma már úgy keltem, hogy ideges voltam.



2023. febr. 20. 18:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
15%
Ûdvözöllek! A kûlönféle meditàciòs technikàk, az autogéntréning a mindfulness és a jòga hatékonyan csökkentik a félelmet, szorongàst. A rendszeres , intenziv testmozgàs pedig a stresszes életmòd leghatékonyabb ellenszere.
2023. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
10%
Be vagy oltva HPV ellen? Ha igen, akkor szinte semmi esély rá, hogy az eredmény rossz legyen, főleg ha évente jársz szűrésre, ahogy írtad.
2023. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Be vagyok oktva igen. Azt hiszem 13 évesen kaptam mèg.
2023. febr. 20. 23:00
 4/39 A kérdező kommentje:
*oltva
2023. febr. 20. 23:01
 5/39 anonim ***** válasza:
26%
Semmit nem jelent, hogy be vagy oltva, ugyanis az csak néhány altípusára véd, és attól bármikor elkaphatod, ha pl óvszeres védekezés nélkül szexelsz.
2023. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Biztató. Köszi. Így se izgulok még eléggé...
2023. febr. 21. 13:18
 7/39 anonim ***** válasza:
28%

Nekem egy onkológus-nőgyógyász mondta egyszer, hogy a betegei jó része, akik daganatosak lettek, be vannak oltva, mivel ez a vakcina a HPV leggyakoribb típusaira nem is ad védelmet. Jó hogy van, de kevés.

Kérdező nem téged akartalak megijeszteni, természetesen a vizsgálatod negatív lesz és ne stresszeld magad feleslegesen! :) Csak azért írtam ezt le, aki nem jár csak pl. 5 évente szűrésre, csak "mer én be vagyok oltva", az okuljon belőle.

2023. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Jaj értem köszi :)

Egyébként megdöbbentő itt az oldalon is sok komment, ahol arra biztatják a másikat, hogy ne menjenek el szűrésre mert xy se volt 20 éve és semmi baja.

Hogy lehet ilyeneket mondani?

Igenis fontos a szűrés, még akkor is ha kellemetlen vagy izgul miatta az ember.

Úgy vagyok vele, tavaly nem volt semmi gond. Ha most lenne, akkor is időben kiderül. Nem évek múlva mikor már gyógyíthatatlan.

2023. febr. 22. 17:47
 9/39 anonim ***** válasza:
28%
Ha én utálnám az egészet, egyszerűen nem mennék. Mint ahogy urológushoz sem megyek/mennék. A párom 18 éve nem volt nőgyógyásznál, és semmi baja. Ha nincs hpv, a családban sem volt mnyrák és monogám a kapcsolat, akkor gyakorlatilag felesleges is. De ha ezt akarod, akkor stresszeld magad a vizsgálattal nyugodtan.
2023. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: te nem vagy normális, az biztos!
2023. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!