Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló elhagyása után...

Fogamzásgátló elhagyása után mennyire hullott a hajatok és mennyire voltatok pattanásosak?

Figyelt kérdés

3 éve fogamzásgátlót szedek. Egy kapcsolat miatt kezdtem el, de annak már hónapok óta vége lett és most nem tudom, hogy van-e értelme tovább szednem. Igazából nem ártana talán “pihentetni a szervezetemet”, hagyni, hogy kicsit magától működjenek a hormonjaim, de ugyanakkor meg mindenki riogat, hogy majd pattanásos lesz az arcom, a hátam és hullani fog a hajam.

A hajam sosem hullott, mielőtt szedtem, azelőtt se. Így is megeshet, hogy hullani fog? Vékonyszálú hajam van, nem szeretnék kevesebbet.

A másik, amivel riogatnak, hogy tiszta pattanás leszek. Fogamzásgátló elkezdésekor tényleg az voltam, az arcomon, de azt betudhatnám a tinikornak is, mert 18 voltam, amikor elkezdtem szedni.

És a tabitól sem azonnal tisztult ki, hanem 1-1,5 év alatt, szóval az sem biztos, hogy a gyógyszer miatt múltak el a pattanásaim. Most szép a bőröm. 21(majdnem 22) éves vagyok.

Ha amúgy nincs semmilyen hormon gondom, pl pcos meg hasonlók (csináltak hormonpanelt mielőtt felírták), akkor is esélyes, hogy megsínylem ezekkel a tünetekkel? Ti amikor abbahagytátok, mit tapasztaltatok?

Belarát szedek.

Bocsi, hosszú lett.


2023. febr. 20. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nekem majdnem 1 évig évig hullott a hajam, fénytelen volt, pattanásos volt a bőröm, össze-vissza jött meg a menszeszem és az első fél évben rosszul lettem mindig a piros napokon és állandóan sírtam.

Nekem gyogyó előtt semmi gondom nem volt.

Szüneteltetni akartam. Azóta abbahagytam és soha a büdös életben nem szedem többet, nekem ez nagyon ijesztő volt. Azóta teljesen kiürült és minden helyreállt.

2023. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként pattanásos bőrre, rendszertelen menszeszre, mindenre felírják a tablettát, csak arra nem amire való. De ez csak tűzoltás.
2023. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!