Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy valaki soha többé ne menstruáljon?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Házilag sehogy. Biztos vannak olyan hormonok, illetve a szerveltávolítás. De ez nem járható út. Fogamzásgátlókkal csökken az intenzitása, mivel azzal tkp. nem is menstruáció.
2023. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
A méh eltávolításával. Vagy megvárod amíg olyan idős leszel, hogy a klimaxos korszakon is túl leszel.
2023. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Szerveltávolítás, de olyat csak akkor csinálnak, ha valami nagyon súlyos, az életedet fenyegető veszéllyel állsz szemben (pl. rák, többszörös visszacisztásodás/rákosodás, vagy efféle), egyébként nem igen, és jól fel is borítja a hormonháztartásodat.


Férfihormonok segíthetnek még, de akkor annyit kellene használnod, hogy attól bekerülnél a transzvesztita kategóriába, mert az arcszőr is növekedne, stb. De nagy az esély, hogy akkor nem menstruálnál, vagy nem annyit, nem olyan mértékben. (Ezt csak feltételezem.)


Ezen kívül csak megvárni tudod, hogy vége legyen, 45-50 éves korodra. De miért akarod, hogy vége legyen? (Megértem amúgy, nekem minden alkalom nagy fájdalommal jár, örülnék, ha nem is lenne ott semmi XD). Ha valami aktuális problémád, fájdalmad is van, amiért megszabadulnál tőle legszívesebben, menj a nőgyógyászodhoz. Nekem most a fájdalom csökkentésére írt fel fogamzásgátlót. Az a menstruáció rendszerezésére is jó, de az orvos majd megmondja, hogy mit javasol neked, plusz vizsgálat sose árt.

2023. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Histerectomia, vagy hormonkészítmény.
2023. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell öregedni! :)
2023. febr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vannak "szurik" anelyek fél évre évre blokkolják a menstruációt. Páromnak korábban felírta az orvosa. Neki olyan görcsei voltak hogy mozdulni is alig bírt. Aztán született 2 kislány persze nem a szurik mellett mert az durr bele teljes fogamzásgátló volt. Utána ez a görcsösség enyhült. Azóta nincs szuri enyhéb a havi baj. Viszont más kényelmetlenebb lett a szabadság oda figyelni kell :). Nem vagyok nő, de hátha segíthettem.
2023. febr. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ludwigvan ***** válasza:
0%

Vannak ugynevezett kiterjesztett ciklusú fogamzásgátló tabletták, amik ritkábbá teszik (háromhavonta egyszer), vagy teljesen megszűntetik a szedésük alatt a menzeszt.

Én mielőtt kivetetném a méhem, vagy szakálat növesztenék, ezzel próbálkoznék. :-)

2023. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Örülj neki, hogy van! Annak a jele, hogy még fiatal vagy, és nő vagy nem egy vén banya! Az egészségért és a fiatalságért nem nagy ár az a kis kellemetlenség, amivel jár.

Amikor megszűnik, megváltozik a hormonháztartásod, ha szerencséd van csak az öregedés felgyorsulásához vezet, ha nincs, akkor mellette egyéb panaszokhoz, betegségekhez!

Ha nincs valami orvosi indok rá, akkor sürgősen felejtsd el ezt a gondolatot!!

Azt se felejtsd el, hogy a szexet sem szabad mellőzni, a most ne mert fáj a fejem típusú nők is gyorsabban öregszenek. A rendszeres szex is hozzájárul a hormonok rendben tartásához.

2023. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ErniE76 válasza:
29%
Spirál feltevésével. Ezt orvos végzi el. Utána (jellemzően) még egyszer lesz vérzés, aztán kb. 5 évig egyáltalán nem, amikoris cserére szorul a spirál. Teljesen jól működik, abszolút megbízható.
2023. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Oldfire ***** válasza:
Elkell érni a 60 évet és megszünik.
2023. márc. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!