Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos és éjszakás műszak?

Pcos és éjszakás műszak?

Figyelt kérdés

Nemrég diagnosztizáltak nálam pcost. Nagyon új még számomra ez a helyzet, kicsit sokkolt is amikor megtudtam, pedig több tünet miatt egy ideje már gyanakodtam rá (emiatt mentem el endokrinológushoz is, ő küldött tovább nőgyógyászatra).

Teljesen belevetettem magam a témába, igyekszem minél többet tájékozódni hogy hogy és mint érdemes “szembenézni” ezzel a betegséggel.

Amiben most tanácstalan vagyok, hogy a munkahelyemen váltott műszakban dolgozom, 12 órában. Már jó ideje alvásproblémákkal küszködöm, most derült ki számomra hogy nagy eséllyel a pcos is közrejátszik ebben.

Mindazontúl a rendszeres éjszakázás elvileg nagyon sokat ronthat is az állapoton, mivel teljesen felborítja az egyébként sem jól működő hormonrendszert.

Kérdésem lenne hogy mi lenne erre a legjobb megoldás? Egyáltalán nem éjszakázni? Vagy csökkenteni az éjszakák számát?

A munkáltatóm szerencsére rugalmas, mindent meg tudunk oldani, de éppen emiatt nem szeretnék “kicseszni” sem vele, hogy kiesem azok közül az emberek közül akiket be tud osztani éjjelre is (sajnos egyre kevesebb olyan dolgozó van), de most elsősorban a saját egészségemre és javulásomra szeretnék koncentrálni, különösen mert fiatal vagyok még, hamarosan családot szeretnék alapítani, a pcos pedig minden további nélkül is nehezebbé tudja tenni ezt.

Előre is köszönöm a válaszaitokat, és a tapasztalatok megosztását!

26/n



2023. febr. 24. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Tény, hogy a stressz minden betegségre rossz hatással van. Az éjszakázás a szervezetnek megterhelő.

Nekem van több barátnőm, aki ezzel küzd, de egyik sem műszakozik.

Ha lehetőséged van, kérd át magad két műszakba. Azzal már könnyítesz a dolgokon. De ettől a PCOS nem múlik el, esetleg nem romlik.

2023. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én már annak is örülnék ha legalább nem romlana tovább, jelenleg sajnos sokat szenvedek miatta.

Köszönöm válaszodat!

Kiemeltem a kérdést, hátha akad itt olyan aki szintén ezzel küzd és váltott műszakban dolgozik.

2023. febr. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!