Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációs fájdalomra...

Erős menstruációs fájdalomra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon erős menstruációs fájdalmaim vannak az első 2-3 napban, sokszor ájulás szélén állok, egész nap fekszek mert mozdulni se bírok a fájdalomtól. Milyen gyógyszert szedjek rá? Vagy ez normális egyátalán? :(

16L


2023. febr. 25. 11:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Én Advil Ultra Fortét veszek be ilyenkor, cickafark teával kiegészítve!
2023. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%
vérzésed milyen? Az is erős, vagy csak testi fájdalmaid vannak?
2023. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
A herbáriának van menstruációs teája cickafarkkal az nekem szokott segíteni. Viszont ha ilyen erősségű, hogy akár elájulsz, akkor érdemes lenne felkeresni egy nőgyógyászt, mert lehet valami probléma van a háttérben.
2023. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Flector por. Orvos felirja.

Ez tenyleg hat, mas lofaszt se er, ha tenyleg nagyon nagy fajdalmaid vannak.


Viszont nem, abszolut nem normalis, ha ennyire faj, meg ha masok azt is mondjak, hogy ki lehet ezt birni.

Egy kis fajdalom nem problema, de amikor mar letezni se tudsz, eros gyogyszereket kell szedni, na az nem jo, es oke, hogy fiatal vagy, de akkor se normalis.


Nekem amugy ciszta okozta a nagy fajdalmat, muteni is kellett, akkora volt. De ezer oka lehet, ez csak az egyik.


Erdemes lenne olyan nogyogyaszt keresni, ajanlas alapjan, aki nem hajt el azzal, hogy fiatal vagy es majd elmulik. Mert ebbe en is sokszor beleestem, 23 evesen is....:(

Ja meg hat a kedvencem, a fogamzasgatlo felirasa. Azt is szeretik, mint kezelesi modszer, de ez sokszor tobbet art, mint hasznal.

2023. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2 a menstruaciom is eros igen:(

A tobbieknek is koszonom a segítseget aranyosak vagytok:)

2023. febr. 25. 11:58
 6/23 anonim ***** válasza:
19%
Hát nem tudom mi hatásos, én rendszerint a kórházban kötöttem ki ahol valami infúzió lefolyt, meg 2db nospa-t kaptam. Ez rendbe is tett, aludtam egyet és pár óra múlva kiengedtek. De volt hogy háziorvos jött ki injekciót adni. Pokoli időszak volt. Szülsz egy gyereket mindez megszűnik.
2023. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm,de a gyermek vállalással még várnék azért 10 évet:)
2023. febr. 25. 12:20
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

6-os, es ha 40 evesen fog szulni? Vagy ha nem fog? Es ha amugy olyan a gond, pl pcos vagy endo, amit azert jo lenne kezelni nem evtizedeket varni vele?

Milyen hulye tanacs ez?


Nekem amugy szules utan semmit nem valtozott a menstruaciom. Annyi konnyebbseg volt, hogy szules utan 1 evig meg nem jott meg. De ennyi :D

2023. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%

"Szülsz egy gyereket mindez megszűnik." Hát ez nem semmi...

Barátnőm Apranaxot vett be, mikor nagyon fájt a hasa. Az vényköteles, de az Apranax Dolo, ami ugyanaz, csak gyengébb, már nem.

A menstruáció erősségét pedig neki a Rudascorbin gyengítette egy idő után.

2023. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%

Az erős menstruációs fájdalom egy gyakori panasz, amely sok nőt érint. Sok nő esetében a fájdalom a menstruációs ciklus első 1-2 napjában a legintenzívebb, és a fájdalomcsillapítók szedése jelentősen javíthatja az életminőséget ebben az időszakban.


A legtöbb nő esetében a fájdalom enyhítésére alkalmazott gyógyszerek közé tartoznak az ibuprofén és a paracetamol. Ezek a gyógyszerek segíthetnek enyhíteni a fájdalmat, a gyulladást és a duzzanatot is. Ha ezek az OTC (vény nélkül kapható) gyógyszerek nem elegendőek, akkor szükséges lehet orvosi konzultációra és erősebb fájdalomcsillapítók felírására.


A menstruációs fájdalom enyhítésére azonban vannak alternatív kezelési lehetőségek is. Ilyen lehet például a meleg fürdő, a meleg borogatás, a könnyű testmozgás, a relaxációs gyakorlatok vagy a masszázs.


Amennyiben a fájdalom az életminőségét jelentősen befolyásolja, érdemes szakorvosi vizsgálatot végeztetni, hogy kizárják az esetleges egyéb, súlyosabb problémákat, mint például a méh fibroidok vagy a endometriózis.


Végül, ha az erős menstruációs fájdalom az Ön esetében nem normális, és jelentősen befolyásolja az életminőségét, akkor javasolt szakorvossal konzultálni az okok felismerése és a megfelelő kezelés megtervezése érdekében.

2023. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!