Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg csak a Candida diéta...

Tényleg csak a Candida diéta lehet a megoldás gomba ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. évek óta vissza visszatér a gombám, volt egyszer hogy 2 ,5 hétig amíg szedtem gombaölő gyógyszert nem ettem cukrot, szénhidrátot egyáltalán, nagyon megviselt, szédültem borzasztóan rosszul voltam, és nem akkor vagy pont azután de rövid időre mintha elmúlt volt, majd újra felerősödött az egész. Persze tisztában vagyok vele hogy egy ilyen diétát hónapokig csinálnak, de van 2 barátnőm aki csinálta 1-2 hónap után mondhatni jól voltak, majd amint letelt a diéta idő és újra ettek mindent, megint minden kijött nekik. Tehát akkor végülis nem lehet vele végleg "kiűzni", csak max ha örökre így eszik az ember? Volt doki aki azt mondta nekem hogy ez egy bullshit ez a diéta, és volt olyan orvos aki mondta hogy megpróbálhatom de tudja hogy ezt nagyon nehéz tartani, és hogy inkább minimalizáljam a szénhidrátot és hasonlók. (nem muszáj teljesen elhagyni de hogy csökkentsem).

Amikor csináltam annyira rosszul voltam hogy többször majdnem elájultam.

Illetve környezetemben is azt láttam hogy ideig-óráig volt megoldás csak.

Az a helyzet hogy olyan gyakran visszatér a gomba, nem is viszketős, hanem főleg a maró fájó érzésben, sokszor együttlétek után is olyan mintha égne a hüvelyem. Voltam 3 dokinál, mindenki gombát mondott, mindig kaptam ilyen olyan gyógyszereket, kúpot vagy szájon szedőset, hüvelyflóra helyreállítót, lassan ezekkel cseszem magam szét belül. És ez a baj hogy kicsit kevesebbet is vagyunk így együtt a párommal mert gyakran fáj, van amikor nem, de többségében igen és nagyon bánt a dolog :(



Mit tudnék tenni? Próbáljam meg akkor a diétát vagy csak annyiban hogy minimalizálok dolgokat de néha eszek?

Pl egyébként 1 hónap múlva megyünk esküvőre, most ha elkezdek egy ilyen diétát akkor pl ott se ehetnék mindent? mennyire szeghető meg?


Köszi a véleményeket.


25L


2023. febr. 28. 15:32
 1/4 A kérdező kommentje:
gyakorin is olvastam hogy valaki majdnem 1 évig csinálta és nem hatott semmit, több ilyet is láttam - más valaki meg azt írta hogy szódabikarbóna, só pótlás kell ez igaz? nem a savasság a jó? hisz a gomba lúgos környezetben érzi jól magát úgy olvastam
2023. febr. 28. 16:59
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Te esetleg probaltad? Ez hatasos lehet? Csak mert a fele valasz megoszto a kerdes alatt.
2023. márc. 1. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Igazából nem próbáltam - nekem ezt az egy kapszulás Flukonazole-t írta fel anno az orvos -, de amit linkeltem (és ezért a harmadik oldal), a két utolsó válasz miatt. (28-29) Ahol ezt írták: "nappalra 100%tisztaságú teafa olajos tampon éjjelre joghurtos."

A teafa olajosról hallottam, hogy hatásos, bár valaki azt mondja, intim nyálkahártyára, főleg hígítatlan ne.

Szerintem a kefíres, vagy joghurtos tamponnal sincs baj (gondolom, ez a hüvelyflóra visszaállítása miatt kell), de pontosan tudom, hogy mennyire tudják támadni a gyógynövényes-természetes anyagos kezeléseket.

Én ápolónő létemre előnyben részesítem a természetes gyógymódokat, bár egyes esetekben tudom, hogy szükséges a modern terápia. Szoktam én is javasolni természetes módszereket, amit egyesek persze lepontoznak, pedig kipróbáltakat ajánlok.

Ez a kettő gomba ellenes szer most kivétel - én nem próbáltam -, de pl. privátban rá lehet írni arra a két tagra (vagy többre), akik ott, annál a kérdésnél használták.

2023. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!