Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett biztos...

Fogamzásgátló mellett biztos nem lehetek terhes??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy éve már, hogy fogamzásgátlót szedek. Az elmúlt egy évben nagyon ritkán fordult elő hogy 1-1szem kimaradt volna de mindig a tájékoztatónak megfelelően jártam el, megvonásos vérzések is megfelelő időben és rendszeresen jelentkezett.

Viszont (tudom tudom .. sokan most fognak betámadni..) egyszerűen nem tudom megengedni a pároknak hogy belèm élvezzen , mindig megkérem hogy húzza ki előtte pedig tudom hogy mar régóta szedem a gyógyszert.. annyi helyen hallottam mar hogy gyógyszer mellett is teherbe esnek es muszáj valakitől hallanom mennyire lehetek biztos benne ha belém élvezne se lenne gond :( nézzetek hülyének de tényleg van bennem egy megmagyarázhatatlan rettegés a teherbe eséstől pedig 21 eves vagyok …



2023. márc. 2. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Akkor fordulhat elő gyógyszer mellet ha beteg voltál és antibiotikumot szedtél illetve hányás hasmenés fordult elő!
2023. márc. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem 100% a gyogyszer, de keves az eselye
2023. márc. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Nagyon ritka jelenség, de előfordulhat mellette is persze. De erre tényleg csekély az esély, attól még tudom, hogy böki a csőröd, hogy ott van.:D

Tudom, hogy sok pasinak nem tetszika gumizás, ugyanakkor az nem csak plusz védelemre van, hanem a nemi betegségeket csak és kizárólag az képes megelőzni. És mint tudjuk, vannak igen komoly dolgok is..

De, ha a gumi semmiképp nem játszik, akkor esetleg ezt a kettőt javasolnám megnyugvásodra:

-hormonmentes fogamzásgátló használata mellé a termékeny időszakban

-vagy hormonmentes dolog nélkül, szimplán figyelnél a naptárra is tabi mellett. Azért terméketlen időszakban tabival fixen nem lehetsz terhes. Középidőben meg akkor húzza ki a párod, ha téged ez megnyugtat. Sose köss ezekbe kompromisszumot, ha az egyik fél félelem miatt nem tudja elengedni magát, az nem okés.

2023. márc. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

100%-os védekezés nincs


(mondjuk de, pl anyukámnak akinek kiszedték a belső szerveit amik egy terhességhez kellenek...)

2023. márc. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 NTBS ***** válasza:
35%
Minimális az esélye, ha rendesen szeded.
2023. márc. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Eggyik fogamzásgátló sem 100% de fogamzásgátlónál vigyázz mert más gyógyszerek ki üthetik a hatását.
2023. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
De, lehetsz terhes, hogyha valami üti a gyógyszer hatását ÉS nem használtok kiegészítő védekezést.
2023. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként meg, hogyha úgysem élvezhet beléd, nem kell mérgezned magad, hanem felhúz egy óvszert aztán csá.


Legalábbis ha már szétcs.szem magam a fogamzásgtlóval (NEM tudhatod, neked épp nem okoz-e bajt), akkor hadd menjen már el bennem.

2023. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos kb egy evig küzdöttünk az óvszert el. Nem valt be nekunk, marmint valoszinuleg en lehettem erzekeny a latexra, bar mikor latexmentes óvszerrel próbálkoztunk is fajt a szex .. óvszer nelkuli nincs ilyen gond ezert is kezdtem utana el a fogamzasgatlot.
2023. márc. 3. 16:57
 10/13 A kérdező kommentje:
En meg arra gondoltam esetleg , hogy a fogamzasgatlo mellett pharmatex kupot probalnek ki. Igy mar 2modon is védekeznénk. Valakinek van esetleg tapasztalata a pharmatexel?
2023. márc. 3. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!