Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyult bulimiások/túlevők...

Gyógyult bulimiások/túlevők tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Nem hittem volna, hogy valaha itt kötök ki egy ilyen kérdéssel de nagyon fontos lenne!

Szóval személy szerint az anorexiaba csöppentem bele először ami 3 évig szippantott magába. A tetőpont után gyorsan gyarapodtam, kb.2 hónap alatt 20 kg-t. Ez nem volt ám fokozatos, de ezt is magamnak köszönhetem. A súlyom egészséges volt de a mentalistásom nem, ezért természetesen bedőltem a bulimiának.

Mindig is tisztában voltam azzal a ténnyel, hogy ezek az állapotok nem kedvezőek sem a szervezet, sem a hormonrendszer számára de makacs voltam és nem foglalkoztam vele. Sajnos a bulimiával még jelenleg is küzdök, miután újabb 20 kg-mal lettem több az utóbbi fél évben. Mondhatni már kicsit edukáltabb vagyok azóta, de úgy érzem nem eléggé. Próbálok egészségesen enni és sportolni de a súlyom nem akar mozdulni ami sokszor rossz irányba triggerel. Hihetetlenül boldog lennék ha újra egészséges lehetnék. Hormonzavar is kialakult már azóta, amit kezelni kéne csak hát elég lassú a magyar eü. Konzultáltam már orvosokkal, pszichológusokkal is de borzasztó lassan telik az idő, a jelenlegi állapotom pedig borzasztóan stresszel. Esetleg van valami tipp ami ilyenkor hatékony?



2023. márc. 16. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ezzel az életmóddal és a betegségeddel rengeteg kárt okozol a szervezetedben! Milyen magas vagy és hány kilogramm?

Ha van pénzed rá, jobban járnál a magánegészségüggyel! Bár, gondolom nincs, azért próbálod állami orvosokkal megoldani a problémád...

A legjobb az lenne, ha már gyógyult bulimiásokkal beszélgetnél!

2023. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy utána olvastam, a betegség gyakran összefüggésben van egyéb mentális betegségekkel, mint amilyen a depresszió, szorongás! Tehát, lelki eredetű többnyire!

Ezeken is el kéne gondolkodni, hogy egyébként rendben van e az életed mind karrier tekintetében, mind szerelmi élet szempontjából!

2023. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Írj rám, segítek, hogyha tudok.


10 éven át voltam étkkezési zavaros.

2023. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

elso körben meg mindig gaz hogy ennyit agyalsz a sulyodon,a kajalason...ez lenne az elso lepes..ebbol kitörni. tudom nehez...15 eve küzdök bulimias anorexia nervosaval. en valahogy mindig penge ellen tudtam tancolni..voltam 32 kg-os 20 evesen 33 evesen 68 kg-os amikor szultem. most 34 evesen 50 kg..


ami nalam segitett hogy ne egyem magam tul:

ne hasznalj edesitoszert (falasi rohamokhoz vezet amikor borul a vercukor)

ne vasarolj be csak annyit amennyi az aznai kaja adag. semmi csoki nasi dugi helyen ugyis tudjuk hogy elovesszuk :-/

kerültem a teszta, feher kenyer, cukor dolgokat

mozogjal

figyelj arra hogy ne uatkozz, szervez programokat, keveset legyel egyedul

2023. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!