Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért tesz fáradttá az esti...

Miért tesz fáradttá az esti alvás? Alvásproblémák? Bulimiás vagyok, a teletömés érzete mi? Gyógyult bulimiások tudnának segíteni? Vagy akik jelenleg azok?

Figyelt kérdés

Bulimiás vagyok 6 éve.

2012-ben nagyon sz_rul aludtam sokszor, volt, hogy 2 órát. Szereztem altatót (dormicum, nem xanax, egy ideig segített, majd az se. Rászoktam a nyugtatóteákra, macskagyökér, komló, minden egyéb; citromfű) és ez is használt egy ideig 2014-2016


De van, hogy egész egyszerűen a többszörösen ajánlott mennyiségű teát iszom, és mégse alszom jól...


azt ajánlják, 1-3 teáskanálnyit igyak meg, (áztassam a teát 20-40 percig, 1-3 teáskanál)

Na én evőkanálból teszek belőle 5 evőkanállal.. a nyugtatóteából.. meg dormicumot is szedek. Néha macskagyökér kapszulát is..


Megyek edzeni (1 óra) lefárasztom magam fizikailag. Sétálok is este (edzeni délelőtt megyek, este séta)


És mégis 3-at alszom lénap után...


2014-ben a hánytatást este "használtam"

fura így leírni... lefárasztotta nagyon a testem, megittam a gyógyteát és aludtam 7-8 órát.


Míg ha léböjtös napot csináltam, akkor aludtam 3-4 órát.

(léböjtös nap = csak víz, cóla zeró, cukormentes üdítő)


Nem értem...

edzek rá, sétálok rá, lefárasztom magam fizikailag... mi a baj?


A hányás lefáraszt este, pl. ha este 23.00kor csinálom, lefáraszt, megiszom a gyógyteát, és alszok 7-8at.


Míg lénap után sosem sikerült jól..

amikor rendesen kajáltam (magos zsemle, csirkemell felvágott, uborka, sok zöldség, levesek, gyümölcsök) akkor is csak 4-5öt aludtam...


nem értem... mit tudnék tenni hogy jól aludjak lénap után?

Melóban szar... mármint értitek, ha lénap után melózni megyek, 3-4 óra alvással hogy??


Egy valag koffeint betolok, segít 1-2 órán át, aztán tolhatnám tovább a valag koffeint...

az se segít, ha rendesen kajálok (magos zsemle, csirkemell, zöldség, gyümölcsök tízóraikéntvagy uzsiként)...


mit tegyek, hogy jobban aludjak?

Szedek dormicumot, nyugtatókapszulát, macskagyökér teát iszok + citromfű komló... egy este.

Van 1 db dormicum, 2 db kapszula (ezt javasolja a doboz, nyugodt alváshoz) + 3 evőkanál nyugtatótea...


Mit tegyek?


------------


Ui.: néha csinálok "jó" napokat, értsétek: rozsos kiflit eszem, csirkemellsonkát, uborkát, csirkemell-caesar salátát vacsiként, meg uzsira gyümölcsöt... és mégse...


Néha annyira jó "teletömni" magam, és nem tudom, mi az oka. Olvasgattam pszichológiai cikkeket is, hogy ez az érzelmek hiánya, hogy a szeretet hiánya...


Nincs pasim, kb. 2 éve nem is volt.

Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam szerelmes életemben (kb. 4-5X) amikor kb. fél év után léptem túl valakin, az 2X volt.


Nincs barátom... nincs is senki kilátásban.


A családommal nincs jó kapcsolatom.

Egyedül élek albérletben (nincs szobatársam) szeretek egyedül élni


Nem tudom, mit tegyek.


Futni járok, heti 2-3X, melózok. Időm nem tudom mennyi lenne egy barátra...


barátnőim nincsenek (sokszor áskálódtak ellenem, anno, csomó bántást kaptam tőlük, beszólások, féltékenység)


Inkább szeretnék egy pasit, egy szerelmet...


és sokszor úgy érzem h "tele kell tömnöd magad, és fájjon a hasad, szakadjon szét" nem tudom mi ez...

nem tudom miért kell..


mit tegyek?

magányos vagyok, vagy miért van ez?


Miért tudok hányás után jobban aludni?

(sztem lefárasztom olvastam bulimia fórumokat hogy a bulimiások ha hánynak gyakran tudnak aludni utána -> pl. du 16.00kor hánynak -> 17.00kor lefekszenek és alszanak rá 45-60 percet vagy ilyesmi.. vagy akár 2 órát is.. )


Miért kell teletömnöm magam?

Az érzelmek hiánya? Mi okozza ezt?


Nem értem.. segítsetek!!


24/l



#anorexia #bulímia #teletömés
2018. máj. 30. 19:50
 1/7 A kérdező kommentje:

ui.: az esetek többségében éhes se vagyok, amikor tömöm magam...


nem értem. Az esetek 90-95%ában nem vagyok éhes, semmi fizikai éhség, egész nap tudnék vizet inni és méregteleníteni, van energiám, iszok kávét (kettőt per nap) mindent meg tudnék csinálni, dolgozni, takarítani vásárolni ("jó dolgok" pl. szappan, tusfürdő, mosogatószer, stb. pzs, ) egyéb...


mi okozza ezt?


Nincs nagyon hobbim... nincs ilyesmi, hogy mozi, vagy színház, vagy zenehallgatás... nincs kötögetés, nincs chat, semmi..


kb. semmi hobbim nincs, csak a kaják megkóstolása...


sokszor a futás / edzés is nyűg.


sétálni szeretek. amikor tudok, akkor sétálok kb. 3-5 villamosmegállót is...

de néha szívesen megyek futni.


Mit tegyek? Mi az, amitől jobban tudnék aludni? Ez megoldana egy csomó gondot..


pl. ha nem 3-4et aludnék lénap után, hanem 7 órát...

és alszom -> felkelek 8-kor vagy 10kor (attól függ, h hétvége) és takarítok kicsit, vagy (netezek, kb. 2 órán át ) meg bevásárolok (üdítő, víz, rossmannos dolgok) -> majd megyek melózni


esti melóm van, este 18.00-tól 2.00ig,


Mit tegyek?

az alvás elhúzná az időmet... vagyis értitek... ezért szeretnék 7órát vagy 8at aludni...


míg ha 3-4et alszom simán van időm csinálni a bulimiát... pff..


3-4 órával meg nehéz elmenni edzeni...


nincs ilyen hobbim, hogy gyöngyfűzés, kötögetés, vagy kutyaséta (kutyám sincs...) mit tegyek??


24/l

2018. máj. 30. 19:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Én koplalos napon nem tudok aludni. Addig nem tudok aludni amig ki nem elégitem magam,mármint tele nem tömöm,de legtöbbször ugye tultömöm magam,rosszullétig és akkor meg azért nem tudok aludni. Elég rettenetes,mert nálam két eset van

1. Zabálhatnékom van,de nem szabad és csak azon kattogok,ezért nem alszom

2.telezabáltam magam,fáj,feszit a gyomrom,savam van,hányok,utálom magam meg gyülölöm és a büntudattol nem alszom

2018. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az altatok se segitettek,már le is szoktam roluk,most vény nélkül kaphatot szedek
2018. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam sok évig vissza-visszatért a bulimia, de most már évek óta gyógyultnak nevezhetem magam. Számomra a paleo étrend volt a megoldás, mert végre jól tudtam lakni, ehettem éjszaka, bármikor, amikor csak éhes lettem, és nem híztam, de lett energiám, úgyhogy elég hamar kikerültem a bulimia ördögi köréből, és már nem járt folyton csak a kaján az eszem. A tudományos magyarázat erre, hogy ezek az ételek normális szinten tartják a vércukrot, nincsenek hatalmas ugrások, és utána hatalmas zuhanások, amik kiváltják a falásrohamokat. Itt az van, hogy egyszerűen megérzi az ember, hogy táplálja őt az étel, hogy tápanyagokat ad a testének, és azt is, hogy mennyi az elég. És le tud állni, mert tudja, hogy legközelebb, ah megint éhes lesz, megint ehet, és nem kell hánytatnia magát, mert nem lesz belőle víziló. Úgyhogy nekem ez volt a megoldás nagyon sok mindenre, ki tudtam szállni az egész bulimiás őrületből, és sokkal tartalmasabb és boldogabb lett az életem, sokkal hasznosabb dolgokkal foglalkozom. Lettek barátaim, előtte részben azért nem voltak, mert szégyelltem ezt a problémát, és inkább nem mentem társaságba. Most már nem forog az egész életem az evés körül, szabadabbnak érzem magam, lett önbizalmam, szebb lett a testem, jobb a kedvem, stb. Mintha egy új életet kaptam volna, és lehet, hogy régen féltem tőle, féltem az emberektől, féltem bármit csinálni, belevágni a dolgokba, megmutatni magam a világnak... sokkal egyszerűbbnek tűnt régen az ételeken gondolkodni, de rájöttem, hogy nem azért születtem erre a földre, hogy "elszórakozzam" az életem a táplálkozási zavarral, ennél többre vagyok hivatott. Így hát belevágtam a dolgokba, és most nagyon boldog vagyok, és büszke arra, amit elértem. Javaslom elolvasni Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás, és Kate Middleton-Jane Smith: Kiút az étkezési zavarokból c. könyvét. Sok sikert és bátorságot! :)
2018. máj. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Betegen NE akarjál pasit.


Tudod ki csókolna meg egy hányásízű csajt.

2018. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koplalós napokon én sem tudok aludni, állítólag ez 'normális' ha nem eszik az ember
2018. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csináltam,hidd el nem kell kompenzálnod azzal,hogy böjtös napot kell tarts ! Mindennap probálj meg 1900kcalt enni,tudom rengetegnek tünik,de probáld ki,akkor is igy mennyivel több kalóriáit megsporolsz egy hét,mintha heti 2zabanapod lenne. Én megdöbbentem. Azóta igyekszem szénhidrátot is fogyasztani és lefekvés elött is. Az inger uhyanugy fog jönni,hogy most falnod kell,de egyszerübb lesz legyöznöd
2018. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!