Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barna folyás lehet a méhnyakrá...

Barna folyás lehet a méhnyakrák tünete?

Figyelt kérdés

Rettegek a méhnyakráktól. Folyamatosan attól félek, hogy kialakul nálam (van előzményem, szóval nem ok nélkül).

Már reggel is láttam pisiléskor pici halványbarna maszatot a papíon (a betéten nem látszik) és most törléskor megint. Kicsit többet és sötétebbet.

A ciklusom 20. napján járok, tehát nem peteérés és nem os menstruáció.

Fájdalom, görcsök nincsenek.

Két évvel ezelőtt láttak egy miómát, amivel semmit nem csináltak. Meg szokták nézni, hogy nem nő-e, de ennyi. 8 hónapja nézték utoljára. Rákszűrés egy éve volt, most esedékes.


2023. márc. 19. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrésen kiderül. Ha van is valami, akkor, mivel 1 éve voltál utoljára, időben vagy teljesen és nőgyógyászati beavatkozással megoldható
2023. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos bejutni a rendelésre is idő és a rákszűrés eredménye is. És azt olvastam, amikor tünete van, akkor már nagy a gáz :(

A két évvel ezelőtti rákmegelőző állapotot mutatott. (Akkor 3 havonta nézték, mindig ugyanazt mutatta: magas kockázatú HPV-t) Érdekes módon az egy évvel ezelőtti nem mutatott semmit csak enyhe gyulladást. Félek hogy valamit elnéztek, hiszen a HPV-re nem kaptam semmi kezelést vagy gyógyszert.

2023. márc. 19. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudsz tenni, hogy elmész egy teljes kivizsgálásra és immunerősítést csinálsz, amíg a doki nem ad valamilyen konkrét terápiát. Szerintem inkább hormonális oka van a folyásnak. Nekem volt például sokáig, hogy barnázással indult a menstruációm. Mio inozitol szedése után elmúlt és terhes lettem, azóta szerintem rendeződtek a dolgok, mert ilyen nincs már. Volt egy időben például együttlét után nagyon pici, szinte alig észrevehető vérzésem, pont mikor elkezdtem újra menstruálni a teherbeesés óta, az is hormonális volt, úgy 2 hónap alatt rendeződött. Szóval sokminden bekavarhat. Meglátod, nem lesz gond. 😊

Egyes voltam

2023. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyemmel vannak gondok. Eléggé alulműködik. Egyelőre egy belgyögyász által belőtt adagban szedek gyógyszert, amíg nem jutok el az endokrinológushoz (véletlenül derült ki egy rutin laborból). De lassan esedékes lesz egy ellenőrző vérvétel.

Nem tudom hogy emiatt lehet-e ilyen

2023. márc. 19. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem adatod be az oltást és akkor nem kellene így félni?! Fertőzötten is be lehet adatni, a meglévő fertőzést majd leküzdi az immunrendszer és utána nem fogsz újrafertőződni. Ha mégsem múlna el magától, akkor pedig szükség esetén konizációt szoktak csinálni + ilyenkor szoros, 3 havi kontroll.
2023. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor valószínűleg az a ludas. Egy ismerősöm járt így, ő kéthetente menstruált. Kiderült, hogy brutálisan rosszul működik a pajzsmirigye.

Ezen kívül egyezek az előttem szólóval az oltással kapcsolatban, én is be fogom adatni. Nem írtam, hogy az idei rákszűrésem lsil lett, nemrég volt biopszia, most várom az eredményt, de mindenképpen be akarom adatni az oltást.

Ha kiderül is, hogy a pajzsmirigyeddel van gond, tényleg járj rendszeresen nődokihoz. 🙂

#1 és #3 voltam

2023. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az oltást én is néztem. De nagyon drága, nincs ennyi pénzem, gyeden vagyok.
2023. márc. 20. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!