Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett terhessé...

Fogamzásgátló mellett terhesség tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve fogazmásgátlót. Jól szedem nem hányok semmi ilyen. Néha megis elgondolkozom azon hogy hogyan tudom fixen hogy estem mellete teherbe.

Akik mellete estek teherbe nektek megjött a havi, jól szedtétek, ilyenek.

Eddig mindig bő vérzéssel megjött fájt tehát nem vagyok az.

De így a jövőre gondolva



2023. márc. 26. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:
*hogy nem estem mellete teherbe
2023. márc. 26. 13:07
 2/4 anonim válasza:
33%

Ha “tökéletesen” van szedve akkor 0,3% a terhesség esélye, és ezt úgy, hogy a férfi sterilizálás mellett való teherbeesés is 0,1%-os valószínűségű. (A Pearl index szerint)

Befolyásolhatja a hatását az antibiotikum kúra, és a hányás hasmenés is ahogy te is írtad.

2023. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

A gyógyszer sem 100%, ismerek olyat, aki gyógyszer mellett (szedte becsületesen) esett teherbe, ráadásul IKREK lettek belőle. De nyilván ez valami nagyon-nagyon ritka eset, kb 10000-ből 1.

Ha nagyon aggódsz miatta, akkor használjatok mellette óveszert, vagy megszakításosan védekezzetek mellette.

Én amíg szedtem nem volt sosem ilyen gondom, tehát nem lettem terhes, sőt egy időben hüvely gyűrűvel védekeztünk a férjemmel (azt mondjuk nem ajánlom, mert többször is fertőzésem lett miatta) de én igazából mindig csak a gumiban bíztam (persze abban az esetben ha nem szakad ki, de akkor is létezik az esemény utáni tabi megoldásnak) :-)

Szerintem nagyon nem kell aggódnod, csak az a lényeg, hogy a neked megfelelő gyógyszert szedd, nekem 3x elrontották, minden bajom volt tőlük mire felírtak egy normálisat.

2023. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Használunk óvszert is a fertőzés elkerülés miatt(amióta szedem hajlamos lettem rá)
2023. márc. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!