Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mondjak? (nőgyógyász)

Mit mondjak? (nőgyógyász)

Figyelt kérdés
Van valami ami miatt el szeretnék menni nőgyógyászhoz, csak nem tudom pontosan, hogy mi, mármint nem akarok hülyeséget mondani. Mit mondjak neki, hogy csak jöttem?
2010. okt. 7. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt ne. Inkább mondd el neki, hogy valami aggaszt, ezért vizsgáljon meg.
2010. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha valami problémával mész akkor azt el kell mondani. Ne várd azt, hogy ő találja ki mert nem vizsgál rögtön arra a 120 ezer féle nőgyógyászati betegségre ami létezik.
2010. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Esetleg a tüneteket elmondhatod. Pl.: kimaradt/hamarabb jött/nagyon vérzik/viszket/folyik/kiütéses stb.


Ha nincsenek tüneteid, akkor pedig rákszűrés, általános kivizsgálás stb.


De a "Hali, csak beugrottam!" mondatot inkább hanyagold, és konkrét diagnózist se mondj (az orvosok nagyon utálják, ha pl.: jön a beteg és mondja, hogy petefészekcisztája van, amiatt fáj a hasa, közben nem is az a baja, hanem valami teljesen más; csak ugyebár ő olvasott valamit a neten).

2010. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A tuneteidet fogod elmondani az orvosnak, mivel ebbol az informaciobol fogja kideriteni a problemadat.
2010. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Félek, hogy semmiségen aggódom..

17 vagyok, szűz, nem voltam még nőgyógyásznál.

A menstruációm még mindig nem szabályos.. De ami igazán aggaszt, hogy a hasam felöli oldalon a hüvelyemben van egy nagy dudor, pont el lehet érni.. :D nem tudom máshogy elmondani.. elég nagy, és szerintem nem kéne ott lennie..

2010. okt. 7. 17:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet ,hogy a méhszájadat érzed?
2010. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem, nem az!
2010. okt. 7. 17:50
 8/14 anonim válasza:
Szerintem szoljal az edesanyadnak,es egyutt menjetek el...meg o is batoritt valamit.Sok sikert.22L
2010. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön a méhszáj ugrott be. Honnan tudod, hogy nem az?

Egyébként menj el, és mondd meg ezt. Hogy van vmi olyan dolog ott, ami úgy érzed nem normális és legyen szíves nézze meg.

2010. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Emberek, a méhszáj olyan messze van, hogy el sem éritek az ujjatokkal. Befér egy tampont és a mutatóujjatok végig, olyan hosszú a hüvely.

A kérdező szerintem az izmait érzi, de ha megnyugtatja, el kell menni dokihoz.

Feltétlenül mondd meg, hogy szűz vagy, és hogy szeretnéd tudni, minden rendben van-e a hüvelyedben, mert dudort érzel, és nem vagy benne biztos, hogy az normális-e. Ezzel nem mondasz semmi rosszat.

2010. okt. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!