Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstuálok? Nőgyógyá...

Miért nem menstuálok? Nőgyógyász mit csinál?

Figyelt kérdés
sziasztok ...Az a problémám hogy 10 edikesen , 15 évesen nincs menstruációm.. És elég kényes téma... De anyám mondta menjünk el vele nőgyógyászhoz , és ilyenkor mit fognak csinlni? Ultrahang? vagy ugye nem turkálnak?:(( adnak gyógyszert vagy mitcsinálnak?:/ segítsetek , nagyon félek.:/
2011. okt. 25. 19:00
 1/7 goten92 válasza:
70%
Hát ha ez megnyugtat akkor én 19 évesen 14.évfolyamban sem menstuálok!! 19/F
2011. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mantis religiosa ***** válasza:
Ha nincs fájdalmad vagy ilyesmi, úgy tudom akkor először gyógyszerrel próbálkoznak, de ultrahanggal valószínűleg megnézik nincs-e elzáródva a petevezetéked, ez egy sima hasi ultrahang, csak a hasad kell szabaddá tenni(pólót felhúzni kissé).
2011. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16 éves korodig várhatsz. Ha addig sem jön meg, akkor az orvos megnézi, hogy mi a baj. Lehet, hogy azt mondja csak várni kell, mert későn érő típus vagy, de lehet ad vmit rá.
2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha maximum fél év múlva sem menstruálsz, akkor tényleg le kéne menned nőgyógyászhoz.
2011. okt. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem pontosan 15 évesen és 8 hónaposan jött meg!szerintem várj még egy kicsit, és fél-1 éven belül megjön!mikor töltöd be a 16-ot?
2011. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást.:) Májusban töltöm a 16 ot.. :SS nincs fájdalmam. :)
2011. okt. 27. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Hormonvizsgálatot végeznek (elküld vérvételre), valószínűleg meg is kell vizsgáljon, hogy minden szerved rendben van-e (méhed rendben van-e, mekkora, petefészkek, nincs-e valami kinövés vagy hiba, fejlődési rendellenesség). Ultrahanggal is vizsgálhat, hason keresztül, ahogy már írták. Szűz lányokat végbélen keresztül is tudnak vizsgálni, de szerintem az rosszabb lehet... Én 16 évesen voltam először, mert nem jött meg egy-két hónapig, illetve mert iszonyú fájdalmaim lettek menseskor (pech, mert előtte 3 évig menstruáltam és sosem fáj semennyire, aztán meg haza kellett mennem, annyira csillagokat láttam). Kicsi és fejletlen volt a méhem, azt mondta. amilyen fájdalomcsillapítót felírt, az nem használt, csak kiütött, de azóta megtaláltam azt, ami jó nekem. Sajnos azóta is azzal "élek" menseskor. 28 L
2012. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!