Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kismedencei CT hogyan zajlik?

Kismedencei CT hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Még sose voltam. Mire számítsak?
2023. márc. 27. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Kontrasztos vagy natív? Ha a hasad tájékán vannak fémek, vagy olyan ruhadarabok, amik fémet tartalmaznak, akkor azt le kell venni, mert zavarják a képalkotást. Natívnál lefekszel hátadra egy ágyra, mozdulatlan kell legyél, behúz a gép egy csőbe, lélegzeted vissza kell tartani néha, de ezt a kijelző is mutatja meg automata is bemondja, 16 mp. egy-egy lélegzet visszatartás, utána az asztal lassan kitol, aztán behúz, stb., ennyi, kb. 5-10 perc. Kontrasztos bonyolultabb,ott több fázis van.
2023. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy csak konkrétan kismedencei lesz? Hasi nem?
2023. márc. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kismedencei. Annyit mondtak hogy csak reggelizhetek utána már nem ehetek délutánra megyek. Így is 1 hónap a várakozási idő... Tumormarkerek emelkedettek, petefészekben bal bevérzett elváltozás miatt kell mennem. Fogalmam sincs hogy natív lesz e vagy sem...
2023. márc. 28. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem kell kontrasztanyag ebben az esetben, de majd ott elmondanak mindent, beleegyezőt úgyis alá kell írni. Hova mész helyileg?
2023. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Hívd fel őket vagy honlapjukon nézd meg hogy zajlik, mire számíts, mert lehet intravénás is meg ivós kontrasztanyag is kell, ez utóbbinál meg plusz egy óra, de ebben nem vagyok biztos kell-e.
2023. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szombathely

A ca125 az rendben volt HE4 emelkedett és a Roma index is...

2023. márc. 28. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Kontrasztanyagot tápcsatorna vizsgálata során kell inni.

Ha kontrasztos CT lesz, akkor azt a vénába fogják adni, hiszen arra kíváncsiak , hogy az elváltozás mennyire erezett, milyen fázisban “telítődik.” Egy daganat pl.:nagyon jó vérellátással rendelkezik.

2023. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Legalább nagyjából tudom mire számítsak!
2023. ápr. 1. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!