Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy állandóan...

Normális, hogy állandóan paranoiás vagyok hogy kiázik a betétem?

Figyelt kérdés

Kizárólag betétet használok.

Normális az, hogy ahányszor érzem hogy valamennyi "kijött", izgulok azon hogy felszívja-e a betét rendesen vagy a nadrágomon "landol".

(Nyilvános) mosdóban állandóan megnézem előröl-hátulrol a nadrágomat. Mindig kicsit félek is amikor felállok.

Más így van ezzel aki betétet használ?

Nem szeretnék kelyhet vagy tampont használni.



2023. márc. 29. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem vagyok paranoiás még én sem.
2023. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hasznalj vastagabb betetet es talan megnyugszol. Illetve csereld menetrendszeruen, akkor is, ha nincs tele. En tudom, hogy az elso nap nekem a legerosebb, siman kicserelem kb 1,5 orankent a betetet,mert tudom, hogy ekkor meg pont nem telt meg, de ha tovabb benthagyom, akkor mar lehet ataznek.
2023. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon erős a vérzésem, volt már, hogy a legerősebb OB tampon+éjszakai betét kombinációval sikerült átázni, szóval én is élen paranoiás vagyok. Általában hosszított felsőket veszek fel, sötét nadrággal, egy csomó betétet, tampont hordok magamnál, bár utalok nyilvános helyen cserélni, mert nem higiénikus. Volt olyan osztálytársam, akinek a legerősebb napján is elég volt a mini tampon és az is alig telt meg elmondása szerint. Sokan vannak így és ők nem érthetik milyen az, akinek erős és fájdalmas a vérzése.
2023. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem, bár csak a második napon betétezek, mert akkor épp eléggé görcsölök ahhoz, hogy ne akarjam a tampont.


A tamponnal egyébként - nekem - sokkal-sokkal jobb. Száraz, másrész nem parázok azon hogy kifolyik-e a betétből, mert tudom, hogy 4 órát még a legerősebb napomon is kibírok vele.

2023. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom, írtad, hogy nem szeretnél, én csak a saját tapasztalatomat mondtam el, de pont ezért utálom a második napot, mert akkor igen, parázok kissé.


#4

2023. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi :) tudnátok esetleg olyat betétet javasolni ami erős és sokáig kitart. , vagy legalábbis nagy a kapacitása ? Mindegy hogy ide vagy üzenet
2023. márc. 30. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Merészelek javasolni valamit, ami viszont nem kehely vagy tampon, mivel én is sokáig hasonló cipőben jártam mint most Te :) Kizárólag betétet használtam akkor még, és erős volt mindig is.

Az alwaysnek (meg talán más márkáknak is) van eldobható menstruációs bugyija. Nekem ez megváltás volt, nagyon biztonságos mert sokat elbír: [link]


A gyengébb napokon betétezek, erős napokon viszont kizárólag ilyen bugyit használok. Pont olyan mintha csak egy egyszerű alsóneműt hordanék, meglepően kényelmes!

2023. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kehelytől, tampontól mi tart vissza?


Egyébként mi a tapasztalatod, mennyi jön ki valójában amikor érzed, hogy kijön egy adag? Betelíti az egész betétet, vagy valójában kis mennyiség? Ha kicsi, akkor valójában nincs probléma, le kell győzni a félelmet. Ha nagy, akkor meg javasolt a hosszabb betét (pl. Always 3,4,5 éjszakai méretek) használata.

2023. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: Igen, elhasználódik elég rendesen, nem csak közepén hanem az egész felületen betelíti. Orvos tud róla egyébként, átlagnál erősebb vérzésről van szó. Nem érzem természetesek vagy kényelmesnek azt, hogy felhelyezzek hosszú időre idegen tárgyat, igazából emiatt. A kelyhet meg nem érzem higiénikusnak, bar tudom, hogy van rá módszer hogy rendesen fertőtlenítse az ember. Tamponból is ha használtam akkor csakis műanyag applikátorosat. De ha van termek amit ajánlasz akkor azt szívesen veszem üzenetben.


7: Köszönöm, sikerült ilyet szereznem. A heten megjönni, ki is próbálom élesben :)

2023. ápr. 3. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
én mindig csakis betétet használok szerintem az sokkal természetesebb mint bármi más ráadásul mindig görcsöl a pocim ilyenkor. a vastag tenát szoktam használni az jó sokat elbir nem kell félnem az átázástól. éjjelre pedig duplát rakok be nehogy elmozduljon ha izgek mozgok. tudom hogy kényelmetlen de muszály birnom :(
2023. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!