Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrnövekedés lassulása...

Szőrnövekedés lassulása menopauzától lehetséges? Vagy mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok, röviden: a 30-as éveim második felében járó nő vagyok, és úgy tűnik, hogy korai petefészek kimerülésem van. Eddig 2 nőgyógyász valószínűsítette ezt. Még nem minden lehetséges vizsgálat készült el, de a menzeszem már évekkel ezelőtt felborult (még nem múlt el, de sokban különbözik a korábbiaktól) és egyéb kellemetlen tüneteim is vannak. Viszont pár hónapja feltűnt, hogy a karomon és a lábamon lassabban nő a szőr, mint eddig. Onnan tudom, hogy nagyjából azonos időközönként járok gyantáztatni, és a kozmetikusom is észrevette, szóval nem csak képzelem. Szerintetek létezik az, hogy a klimax okozza? Miközben másoknak meg szakálla nő tőle? Vagy valami egész más miatt lehet, ami csak időben esik egybe vele? Ne értsétek félre, nagyon örülök neki, sőt, túl szép, hogy igaz legyen. Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e másnak is ilyen. A normális válaszokat előre is köszönöm.

2023. ápr. 2. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
4%

Étrendedben nem szerepel tofu, vagy más szója alapú étel, esetleg gyógyszer?

Ugyanis a szójának (Szója Lecithin) van egy ilyen hatása, hogy lassítja a szőr/haj növekedést.

2023. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írsz. Tudtommal nem (tofu tutira nem), de majd megnézem, az étrendkiegészítők valamelyike nem tartalmaz-e szóját. Régebben viszont szedtem direkt szójalecitint, és erősebb lett tőle a hajam, körmöm. Fura. Lehet, hogy fordítva vagyok bekötve :) De köszönöm a választ, mindenképp utánajárok.
2023. ápr. 3. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is klimax, de mig tinedzserkorban nagyon szorosek vagyunk, fokozatosan kevesbe leszunk. En otven evesen meg menstrualok, de kb 35 evesen megdobbentett, hogy a nagyon szoros karom szinte nem szoros, a tobbi se, hajam meg eros volt.

Hirtelen persze valamelyik hormon hianya okozhatja, de nem klimax okvetlenul.

2023. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm!
2023. máj. 4. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:

A tesztoszteronszint csökken az idő múlásával, a nőknél kb. 18-19 évesen a legmagasabb, utána már csökken, 30 éves kor felett már erősebb mértékben (mindkét nemnél). Ez a szőrnövekedést is befolyásolja. Pl. negyvenes nőként megfigyeltem, hogy a lábamon kevesebb a szőrszál, a hónaljamon is, de az intim szőrzetem is megritkult.

[link]

nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!