Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire lehetséges megélni a...

Mennyire lehetséges megélni a menstruációt "spirituális" szinten?

Figyelt kérdés

Számomra a menstruáció sosem volt tulajdonképpen egy "nagy dolog". Szerencsére sosem voltak igazán nagyon fájdalmas havi vérzéseim, kicsit néha görcsölt a hasam, de nem annyira, hogy egy-egy fájdalomcsillapítóval ne lehetetett volna tökéletesen túlélni. Más tüneteim ezen kívül nem voltak. Se hangulatingadozás, se megnövekedett éhség, se mellfájdalom, stb. Emiatt soha nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a menstruációnak, most meg már fogamzásgátlón vagyok pár éve, úgyhogy csak megvonásos vérzésem van, ami meg talán a klasszikus értelembe nem is vehető már menstruálásnak :D

Viszont mivel ennyire nem szignifikáns nekem ez az egész, a másik oldalt sem nagyon éltem meg. Mostanában láttam egy videót, ami ilyen spirituális szempontból közelítette meg a témát, igazából arra ment rá, hogy meg kell élni ezeket a feminin energiákat meg az ebben rejlő erőnket, ilyesmik. Nagyon kíváncsi lennék, hogy például közületek áll-e így bárki a témához.

Én személyesen nem vagyok egy nagyon spirituális valaki, sem vallásos, de az foglalkoztat például, hogy a női létet hogyan lehet jobban elfogadni, megszeretni és kihasználni az ebben rejlő erőt, emiatt érdekel a téma.

(Ha rossz a kategória, elnézést kérek, hirtelen nem találtam jobbat!)



2023. ápr. 18. 17:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még szeretném hozzátenni, hogy tudom, hogy sokaknak borzasztó, fájdalmas és nagyon negatív élmény ez az egész, és semmiképpen nem akarom az ő fájdalmukat lekicsinyleni, és esetleg azt sugallni, hogy "jaj, csak állj hozzá máshogy, és szabadítsd fel a feminin energiáidat, és akkor jobb lesz"! Mindenki másképp éli meg az egészet, mindenkinek más érzések és tapasztalatok kötődnek ehhez, és mindenki ugyanolyan valid <3
2023. ápr. 18. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Az ezotéria kategória az, amit keresel.
2023. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Ez tényleg inkább ezo, de megpróbálok segíteni (habár nem vagyok egy ilyen alkat).


Az biztos, hogy erre amúgy nagyon-nagyon sok felfogást rá lehet építeni. Úgy tényleg nehezebb, ha keveset érez/ él meg belőle az ember.


Nővérem mindig pozitívumnak fogja fél és éli meg a menstruációt, mert az ő felfogása szerint ilyenkor megtisztul/ felfrissül az ember. (Ami annyiban igaz, hogy a nyálkahártya megújul, a vérveszteség miatt pedig fokozódik a vérsejtképzés.)


De össze lehet kötni a Hold-ciklusokkal, a Hold eleve női alakban lett legtöbbször antropomorfizálva, a legtöbb pogány hitvilágban a hold testesíti meg a nőiséget és a női energiákat. A ciklusunkhoz amúgy nem sok köze van, de az átlag ciklus hossza kb megfelel egy holdciklusénak, így merő véletlenből mindig akkor menstruálhatsz mondjuk, ha újhold van. Ha ez érdekel, vannak ilyen hold-naptárak, a mindennapi élet minden részére kitaláltal hozzá már valamilyen spiritualitást. (Mivel egészség kategóriában vagyunk, hagy emeljem ki mégegyszer: ennek nincs tudományos alapja.)


"Feminim energiákat" én jobban inkább ovuláció idején érzek, főleg hogy akkor dolgozik is.az emberben a hormonlöket, hogy na itt most gyereket kell csinálni. Ugyanígy az isten se tudja miért, menstruáció előtt/közben belőlem az anyai ösztönök törnek elő. Nyilván ez mindenkinél más.


Inkább azt javaslom neked, hogy vezesd a naptáradat és figyeld a testedet. Nem kell megszálló szellemeket keresni, de sok-kis apró dolog lehet, ami ha figyelsz rájuk fel fog tűnni. De ha nem, az sem baj. Éld meg másban a nőiséged:)

2023. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Én mondjuk gyűlölöm az egészet úgy, ahogy van. Semmi értelme, főleg, amikor már 9 évesen menstruál az ember.

Kva jó, fizikailag belehalna a szülésbe, de a peték már érnek ezerrel, és csak tönkreteszik a a kislánykora egy részét.


Semmi bajom nem lenne vele, hogyha mi is úgy menzeszelnénk, mint a legtöbb nőstény, évi 2-3 alkalommal.


És nem magam miatt, nekem még kibírható a fájdalom (a vérmennyiség nem), de amikor tesóm sírva fetreng a fájdalomtól mert persze endometriózisa is van - igen, csodálatos az egész vérzés.


Ja, nem.

2023. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk az nem értem, hogy a nyolcóra munkában hajtásban hol van ideje bárkinek bármilyen energiát "megélni", amikor határidő van, és mellette még azon stresszelsz, vajon átáztál-e, vagy összeesel-e a görcsöktől vagy sem.
2023. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!