Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Mi ez az...

Mi történik velem? Mi ez az egész? Kezdek megőrülni? SOS!!

Figyelt kérdés

Megpróbálom megfogalmazni...


Nyár eleje óta nézek animét és azóta nagyon beleéltem magam a mesevilágba. Sokszor elgondolkodok rajta, hogy milyen jó lenne egy anime világban élni.

Van egy hely, amit elképzeltem, és teljesen beleéltem magam. Egy olyan hely, ami nem evilági, hanem mesebeli, nincsenek fájdalmak, biztonságban vagyok, nyugalom van, és minden idilli. Ilyenkor konkrétan a már rég elképzelt hely jut eszembe mindig: egy szép erdő, gyönyörű fákkal, világoszöld fű, sima terep, madárcsicsergés, és mindig süt a nap. És a közelben van egy kis kunyhó, ahol a társaimmal (az ott szerzett közeli barátaimmal lakunk, és hárman vagyunk, ja, és ugye úgy nézünk ki mint az anime karakterek). Pár hónapja, amióta étkezési zavarom van, ez mégjobban felerősödött. Szinte tudom, valahol érzem, hogy egyszer életem során valamilyen módon odakerülök, arra a helyre. És ezt várom. Annyira erős érzésem van, hogy oda fogok kerülni valamilyen spirituális módon. Nem tudom hogyan, de ez annyira nagyon erősen él bennem.

Már szinte úgy érzem hogy nem is a Földön élek, csak fizikálisan vagyok itt, de mentálisan már nem. Csak azt várom, hogy odakerüljek.

Beleőrülök, de közben bizsergető érzés. És egyben fájdalmas, mert a józan eszem(ami maradt) azt mondja hogy itt vagyok a Földön.


Esetleg, van aki érzett hasonlóan?(ha van ilyen, ha gondolja, le is írhatja)

Várom a válaszokat, és előre is nagyon köszönöm annak aki válaszol!


16/L



2022. dec. 18. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Menj vele szakemberhez. Ez később akár pszichózissá, téveszmévé válhat persze az is lehet,hogy magától elmúlik,de ha már ennyire beszívott érdemes lenne egy pszichológus. És ha írnál? Leírnál egy történetet ebből a világból csak úgy magadnak,de ki is rakhatod például wattpadra.
2022. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Én is vámpír akartam lenni egy ideig, mikor megnéztem a Twilight filmeket. 😁 De csak pár hétig tartott, hogy a hatása alatt voltam.

Van valami hiány az életedben, valószínűleg a családból indul, mert nem vagy a valóságban.

Szakember segíthet.

2022. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
ez klasszikus szociális fóbia szorongással önkép zavarral , legyél erős keress valós legális élményeket .Ha mesevilágba menekülsz ott ragadsz .
2022. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Szóval ennek valami lelki háttere lehet esetleg..


Egyébként azóta, amióta ebben vagyok, letöröltem magam minden social medie felületről

2022. dec. 18. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Omega 3 b vitaminok sport szeretet elfogadás meditáció
2022. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Igen , minden kép lelki eredetű .Sajna a szociális elvárások elégé csőszerűek lettek manapság a tinédzser társadalmi rétegben.Aki kilóg kitaszított.Valójában ostoba világlátás de ez van.Az ok ha a facen nem vagy de barátok valós barátok kellenek nem könnyű ilyet találni ha meg erőlteted még nehezebb.Mindenkinek van értéke keresd meg magadban kell a sikerélmény.Amire nagyon vigyázni kell ebben az életkorban a drog és az alkohol ami hamis biztonságérzetet ad és még mélyebbre taszít.
2022. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Fú, de jókat írtak az előttem szólók! Mindenkivel full egyetértek!!!


Én nem küldenélek rögtön szakemberhez, hanem inkább arra buzdítanálak, hogy figyeld magad nagyon, hogy mennyire von el a valóságtól! Az írás tényleg jó ötlet, engedd el a fantáziádat egy annak megfelelő keretben. Ha az írás nem a te nyelvezeted, akkor fess, rajzolj, zenélj, kézműveskedj, valahogy engedd kiteljesedni magadból ezt a vágyadat!


Menj kirándulni is amúgy tényleg zöld nyugis helyre, lehetőleg ne egyedül, barátokkal, a természet, napfény, friss levegő, jó kapcsolat megnyugtat!

2022. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!