Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire van jó hatással a...

Mennyire van jó hatással a mentális egészségre a mostanában divatos sok spirituális bullshit, new age és társai?

Figyelt kérdés

Valamiért nekem ezek mind műnek tűnnek, toxikus emberek melegágyának...

Nem hiszem, hogy eleve a hittel vagy bármilyen vallással lenne gond, inkább azzal, hogy hogyan használják.

Sok spirituális irányzat épp arra alapoz, hogy sz@rul érzed magad, boldogtalan vagy, nem boldogulsz az életben, valamilyen kínod van, és hogy ebben segítenek.

De tényleg segítenek?


A válaszodban írd meg kérlek azt is, hogy tapasztalatod van-e ilyenekkel, szakmabeliként (eügy) írsz a tapasztalataidró, vagy csak kívülállóként válaszolsz.

Minden válaszra kívancsi vagyok.

Köszönöm!


2022. júl. 17. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Hát, szerintem jobb hatással van a spiritualitás az emberekre, mint a sok tévézés, face, insta, tik-tok stb....


Tulajdonképpen a spiritualitás az út vissza önmagunkhoz és a forráshoz.

2022. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az hogy a megfelelő iranyba vezetnek ot se garantált...
2022. júl. 17. 17:19
 3/8 A kérdező kommentje:
*ott
2022. júl. 17. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
2: ha a személy jól érzi magát és a környezetére is jó hatással van, mert derűs, egészséges, békés, szeretetteljes, akkor szerintem megfelelő az az irány! :)
2022. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem akkor is nagyon sok irányzat csiribiri megvezetésnek tűnik. Ezen pedig nem tudok túllépni. Számomra a cél nem szentesíti az eszközt.

De ez csak egy a sokból.

Azért kerdezem, hogy masok ezzel hogy vannak...

2022. júl. 17. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a New Age minden irányzata káros a léleknek. A valódi problémákat elfedik és megoldatlanul hagyják, miközben újabbakat generálnak. A követőik naiv, nyitott emberek, akiknek van erre ideje, pénze, igénye, de a szomorú, hogy ezért nem fogják megkapni, amiben hisznek. A pénzmágia tanfolyamtól/könyvtől nem fognak meggazdagodni, stb. Helyette kellene tudni, hogy folytasson az ember bértárgyalást, nem kéne eladósodni, meg kellene tanulni beosztani a pénzt és össze kellene tudni hasonlítani a termékeket és szolgáltatásokat, hogy ugyanazért ne fizessen többet, mint szükséges. A gyakorló vallásosok és a szkeptikusok elég védettek ezek ellen és sokkal jobb 2 lábbal a földön állni, mint illúziókat kergetni.
2022. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó életszemlélet tud segíteni helytállni az életben. Előző (#6) hozzászóló egyébként korrekten leírta.


A könyvesboltokban kapható ezós, pszichós könyvek felületes olvasmányok. Egy jó vallási könyvet nem lehet kapni. Ezért a könyvtárat ajánlom, ha szeretnél világképet kialakítani, művelődni.


Van többféle pszichés problémám, (nem is igen tudok változtatni rajtuk), viszont az életben való helytállásban nekem sokat segít a kialakított életfilozófiám, a hitem (keresztény vagyok).


Carl Gustav Jung neves pszichológus is írt arról, hogy komoly pozitív gyógyhatása van az élő hitnek, vallásosságnak. A vallás „a lélek el- és felismerése”, ahogy fogalmaz.


Jártam több pszichológushoz, ebből egy volt jó. Utóbbi ateista volt, a lélek létezésében sem hitt. Kérdeztem is tőle, hogy foglalkozhat lélekgyógyászattal, ha nem hisz a lélekben? (Egyébként ennek ellenére jónak találtam, mert empatikus személyiség volt. )


A vonzás törvénye, „azt kapod az élettől, amit kisugárzol”, agykontroll, stb. ezek mind eléggé énközpontúvá tesznek. Hajlamos leszel nem együttérezni azzal aki szenved problémája van, baj érte, hiszen, „azt ő megérdemelte”, ő vonzotta be, karma stb. A vizualizációs technikákat mint agykontroll, mindig gyakorolni kell, hogy elérj vele valamit, és közben észrevétlenül, énközpontú leszel. Csak a saját épüléseddel, pozitív gondolkodásoddal foglalkozol. Szerintem ez csapda.

Az okkult dolgok, mágia, szellemekkel való kapcsolatkeresés, stb. a kereszténység szellemi ellenségei.


Egy jó írás a témában:

Erdélyi Judit: Lelki immunológia

[link]

2022. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok még annyit hozzáteszek előzőekhez, hogy bár Carl Jung jól megfigyelte, orvosi praxiásban, lévén sok paciense volt, hogy a vallás jó hatású a lelki bajokra, maga nem volt vallásos vagy keresztény. Sőt, egész komolyan elmerült a okkultizmus kutatásában, és eszméihez elgondolásaihoz részben azokból nyerhetett ihletést. Krisztusról is írt egy könyvet, Aión címmel, beleolvastam, elég zavaros. A gondolatok a vallásról és a kereszténységről c. válogatás könyvét olvasva az a benyomásom volt, hogy nem értette meg a kereszténységet.
2022. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!