Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló alatt vérzés...

Fogamzásgátló alatt vérzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mistral fogamzásgátlót szedek már 2 éve. (27 éves vagyok) Az utóbbi időben volt, hogy kimaradt a gyógyszer mellett egy komplett menstruációm, de van úgy is, hogy a mensi hete előtt, mikor még szedem a gyógyszert (ami 7 nap kihagyásos fajta) hogy egy kicsit vérzek, nem durván, épp hogy látszik egy két csepp. Jövőhét szerdán kellene megjönnie (mivel hétfőn már elkezdődik a pirula nélküli hét) viszont már napok óta érzem, hogy szurkál, valami nem stimmel a petefészkeimmel. Szerintetek miért lehet ez? Hétfőre már be vagyok jelentkezve nőgyógyászhoz, szeptemberben voltam utoljára (akkor rákszűrésen is, ahol minden oké volt). Van egy picike endometriózis a bal petefészkemben, ami a negyedére ment össze a tabletta miatt, ezért is kezdtem el elsősorban szedni. De van még egy problémám: a kihagyásos időszakban, amikor menstruálok, egyre durvább migrénjeim vannak (2-4 napig tartó durva fájdalom, amit nem mulaszt el semmi)

Mi a véleményetek erről? Valaki járt már ebben a cipőben? Kicsit aggódom.



2023. ápr. 21. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet cikluson kívüli vérzés fogamzásgátlótól, ismert nem kívánt hatása. Mondd meg a dokinak, hogy milyen panaszaid vannak, esetleg le tudja cserélni a tablettát.
2023. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én abbahagynám a fogamzásgátló tabletta szedését. Én is szedtem évekig és soha a büdös életben vissza nem térnék rá... A szervezeted nem bírja. Ez egyértelmű.
2023. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!