Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betétet akkor most kell...

Betétet akkor most kell cserélni minden pisilésnél, vagy nem fontos?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert eltérő véleményeket olvastam. Írják egyszer azt, hogy csak 4-5 óránként kell ha már tele van.

Valaki meg azt írja hogy mindig ki kell cserélni a betétet ha pisilni megyek, akár mennyi is van benne.

Most akkor melyik a helyes? Tényleg ki kell cserélni? Ha sűrűn járok pisilni, akkor akár 10x is egy nap?



2023. ápr. 27. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még olyat senkitől se ,hogy pisilés után betét csere. Inkább a 3-4 órás csere és estére csak is tiszta betét. Nyilván ehhez hozzá járul a megfelelő tisztálkodás . Ezek mellett nekem sosem volt ebből bajom.
2023. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nagyon véres és nincs bent régóta, akkor nem kell cserélni minden pisiléskor.

Én inkább azért szoktam, mert nem mindig van lehetőségem cserélni, pl. utazás közben, munka közben. Ha megyek pisilni, akkor betétet is cserélek, mert pl. egy óra múlva nem tudok megint wc-re menni.

2023. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Általánosságban elmondható, hogy a betétet nem szükséges minden pisilésnél cserélni, de az optimális használati gyakoriság függ az egyéni igényektől és az adott betét típusától. Vannak olyan betétek, amelyeket ajánlott óránként cserélni, míg másokat csak szükség esetén. Fontos, hogy mindig figyeljük a betét állapotát és cseréljük azt, ha már nedves vagy teljesen átnedvesedett.


Ha sűrűn jár pisilni, akkor valószínűleg gyakrabban kell majd cserélnie a betétet, mint azoknak, akik ritkábban pisilnek. Azonban, ha túl gyakran cseréli a betétet, akkor az nem csak költséges lehet, de kényelmetlen is lehet, és irritálhatja a bőrt. Ezért célszerű figyelni a betét állapotára, és csak akkor cserélni, ha szükséges.

2023. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A betétcsere és a pisilés nem függ össze. Akkor cseréld a betétet, ha úgy, érzed, szükséges.
2023. ápr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy annyira vereztem, hogy fel ora se volt. De ha normalisan vagy alig verzem, akkor csak azert cserelem iksz ora utan, mert frisset akarok.
2023. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

8 óránál tovább nem ajánlott ugyanaz a betét (vagy tampon). Hogy ezen belül mikor cseréled, az a telítettségtől és az egyéni komfortérzettől függ.


„Vannak olyan betétek, amelyeket ajánlott óránként cserélni...” Miért is? Csak akkor tudom elképzelni, ha valakinek olyan erős a vérzése, hogy még a sokcseppes is ennyire hamar átázik. De különben meg normális, minőségi, és a vérzés erősségéhez igazodó betétet kell használni. Gyenge vérzésnél meg kevés cseppeset.


„Ha sűrűn jár pisilni, akkor valószínűleg gyakrabban kell majd cserélnie a betétet, mint azoknak, akik ritkábban pisilnek.” Ezt se értem. Én ha betétet használok, és kimegyek pisilni, ált. jön bőven vér is (még mielőtt vki belekötne, nem azért, mert egy helyről jön a vizelet és a menstruációs vér), szóval, még kevesebb is megy a betétbe.

2023. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
6os vannak pl a kifejezetten steril betétek pl műtöttéknek hétköznapra vagy fertőző betegségeknek de ez már speciális.
2023. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 erogeen ***** válasza:
52%

Nem nő vagyok ugyan, de gondolom, hogy a csere a vérzés erősségétől is függhet.

Amúgy az ember pisilni sem jár óránként. Inkább 4- 5- 6 óránként. F

2023. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem unod még? Már vagy 4x kérdezted meg heteken belül....
2023. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Minden pisi után. Mert a vér bomlik,fertőzést kaphatsz.

Fontos lenne,alap higiénia.

2023. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!