Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Körömágy gyulladásra mit...

Körömágy gyulladásra mit ajánlotok? Úgy félek.

Figyelt kérdés
Elöljáróban mondanám: rágom a körmöm, sajnos. Néhány évvel ezelőtt már begyulladt tőle a körömágyam, egyszer csak beszakadt és így gyulladt be. Iszonyatosan fájt, kb. 3szorosára dagadt, lüktetett, elájultam stb., irány a sebészet, felvágták, gennyet kinyomták, néhány héttel később körmömet levették:( Azóta már rendben van. De a körömrágásról még mindig nem sikerült leszoknom:$ Tnapelőtt észrevettem, hogy egy másik körmöm ugyanúgy be van dagadva, mondjuk nem akkora, és nem is fáj annyira, úgy mondanám, hogy a régebbi tünetek, csak kisebb kiszerelésben...és el nem tudom mondani, mennyire félek, hogy újra az lesz mint anno. Akkor olyan fájdalmakat éltem át...senkinek nem kívánom...a vágást meg mindent érzéstelenítés nélkül csináltak, szóval borzalom volt, nem akarom újra...de mivel most annyira talán nem vészes, még reménykedvem, hogy ezt elkerülhetem...nem tudnátok segíteni, h. itthoni praktikákkal hogyan lehet visszaszorítani a gyulladást?:$ előre is köszi mindenkinek
2010. okt. 9. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szem paradicsomból vágj le egy szeletet (a "serclit" vagy első szeletet, hogy érts: aminek még körbe van héj"kupolája", mert így nem kenődik szanaszét, hanem csak a gyulladt területre megy a paradicsomlé) és ezt a húsával tedd a gyulladásra, rá egy jól tartó vastag gézkötés és holnapig ki se bontsd. Víz ne érje! Holnap reggel, amikor leveszed, ha szerencsés vagy, szépen le lesz lohadva és jó ráncos lesz a gyulladt terület :=). Ha így lesz, megúsztad, még 2 napig délután felteszed és másnap reggel leveszed a paradicsomkötést (persze mindig tisztát, új paradicsomdarabbal, napközben pedig bőven elég egy sima gyorstapasz, hogy ne érje szennyeződés) és kész is a kezelés.


1 próbát megér, de ha holnapra nem húzza le látványosan a gyulladást, ne várj tovább, hanem irány az orvos, amíg nem lesz szükség megint a korábbihoz hasonló nagy beavatkozásra!

2010. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:)) köszöntem, megpróbálom
2010. okt. 11. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ezt a paradiszomos megoldást ismerem. Nagyon hatásos.

Viszont szerintem a kiváltó okot kéne eliminálni, vagyis a körömrágást.

Lehet kapni direkt olyan körömlakkot, aminek keserű az íze...tehát ahányszor harapdálnád eszedbe jut majd hogy ne tedd. :-) sok sikert! És paradicsom tuti működik :-)

2010. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi neked is:D Egyébként kicsit ironikus a dolog, mert mielőtt ez megtörtént volna, gondoltam arra, hogy ha megjön a fizu, kis helyes műkörmöt csináltatok:) Már volt és akkor nem is rágtam egyértelmű:) Hha ez most elmúlik 7szentség, h. megcsináltatom, többet ilyet nem akarok:(
2010. okt. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!