Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huvelygombam lehet?

Huvelygombam lehet?

Figyelt kérdés

Előző hónapban kimaradt a menstruációm, majd ebben a hónapban megjött de csak 1 napot tartott. Idő közben beteg lettem és antibiotikumot kellett szednem, 5dbot vetten be majd ahogy jobban lettem és abba hagytam elkezdett fájni odalent, nem viszket inkább égető érzés. Együtt voltunk a barátommal én nem igazán akartam de meggyőzött és végül igent mondtam, ezután mondta hogy nagyon fáj a makkja. Nem védekeztünk és időben kihuzta de mikor kimentem a mosdóba és megtöröltem magam elég sok fehér cucc volt a papiron és bár nem olyan volt mint a sperma de megijedtem emiatt esemény utáni tablettát vettem be ami szerintem felesleges volt mivel mikor haza jöttem megnézten a tükörben és akkor láttam a hüvely bementetnél valami fehér túrós folyást, pár napig ez csak így volt jelen de ma már a bugyimon is észre vettem. Csináltam kamillás ulöfürdőt ettől az égető érzés enyhült néha egyáltalán nem érzem de szinte biztos vagyok benne hogy ez gomba, viszont amiatt kételkedem benne mert előző hónapban is kimaradt a mensim ezért úgy láttam jónak ha felteszem a kérdést hátha van valakinek hasonló tapasztalata. Utána olvastam neten hogy az antibiotikumtol nagyon sok esetben előjön ez a nőknél.. Talán nálam is ez törtéhetett? Ha gombam van canesten krém segit? Hogy kelk alkalmazni pontosan és kb mennyibe kerül? Orvoshoz sajnos anyagi okok miatt és szüleim miatt nem tudoj elmenni, a mandulámmal is csak az igazolás miatt jutottam el ami suliba kellett. Köszönöm előre is a válaszokat

Erdélyben élek

18/L



2023. ápr. 29. 21:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Még 17 vagyok,bocsánat elirtam
2023. ápr. 29. 21:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció kimaradás miatt csinálnod kéne egy tesztet, biztos ami biztos.

A túrós folyás gombára utal. Én próbáltam a canesten hüvelykúpját, de nekem nem használt (attól még neked lehet hogy fog) Nekem egy gynoxin nevű hüvelykúp vált be erre. Ha a gyógyszertárban megkérdezed, akkor biztos tudnak ajánlani valamit, nekem is ott ajánlották ezt amikir a canesten nem használt.

Én úgy tudom, hogy a tinédzser ambulancián (nőgyógyászati klinikákon szokott lenni) adnak igazolást is, legalábbis Magyarországon elvileg így van, nálatok nem tudom, de keress rá a neten.

2023. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Menjünk sorjában (hosszú lesz, ezt előre látom):


"Előző hónapban kimaradt a menstruációm, majd ebben a hónapban megjött de csak 1 napot tartott."


Mióta menstruálsz? Mert lehetséges, hogy még mindig nem állt be a ciklusod.

Az egy napig tartó vérzés nem épp normális. (ezért IS kellene orvos)


"Idő közben beteg lettem és antibiotikumot kellett szednem, 5 db-ot vettem be majd ahogy jobban lettem és abba hagytam elkezdett fájni odalent, nem viszket inkább égető érzés."


Feltételezem, hogy 5 napig szedted, és nem 5 db-ot. Mert az antibiotikum kúrákat be kell tartani, végig szedni (általában 5-7 nap), akkor is, ha jobban vagy. VISZONT: az antibiotikum kúra után a hüvelyi ph felborul, ezért kell probiotikum szedése.


[link]


Szóval az égő/fájó érzés azt mutatja, hogy valamivel fertőződtél. Lehet gomba, vagy bakteriális fertőzés. Mivel nem viszket, ezért lehet az utóbbi.


"Együtt voltunk a barátommal én nem igazán akartam de meggyőzött és végül igent mondtam,..."


Ez bizony az erőszak előszobája, a kétes beleegyezés. Tisztában kellene lenni vele, hogy jogodban áll NEM-et mondani. Ha csak azért fekszel le egy fiúval, hogy ne hagyjon el, az már régen rossz.


"...ezután mondta hogy nagyon fáj a makkja"


Lehetséges, hogy ő fertőzött meg. Ugyanis a gumi, nemcsak a terhességtől, de a nemi betegségektől is véd.

Igenis követeld meg a partneredtől, hogy használjon gumit, és ha neki nincs, legyen nálad. Ha arra hivatkozik, hogy ez "olyan, mint zokniban lábat mosni", akkor mondhatod neki, hogy barátkozzon a jobb kezével. Vagy a ballal. Választhat.

Ha viccesre akarod venni a figurát, akkor azt mondd:

- Ha nincs gumi, akkor nincs dugi!

Viszont ezek után - vicc nélkül - ragaszkodj az óvszerhez!

A férfiaknál sokszor nem okoz tüneteket a gomba, vagy a baktérium, de attól még FERTŐZNEK!


(ezért is kell a párokat EGYÜTT kezelni, különben ping-pong szerűen adogatjátok egymásnak a fertőződést!)


"Nem védekeztünk és időben kihúzta de mikor kimentem a mosdóba és megtöröltem magam elég sok fehér cucc volt a papíron és bár nem olyan volt mint a sperma..."


Nem tudom, tudod-e, de az előváladékban is lehet sperma, sőt, kézzel is fel lehet a hüvelybe vinni. Kicsi az esélye, de nem nulla!

A naptár módszer, ÉS az "időben kihúzta" NEM fogamzásgátlás!!!

Mellesleg "az időben kihúzta" újabb esély a nem kívánt terhesség létrejöttére.

A fehér, túrós váladék már a fertőződésre utal.

Mint írtam, nem biztos, hogy gomba, lehet bakteriális fertőződés is.



"...de megijedtem emiatt esemény utáni tablettát vettem be ami szerintem felesleges volt mivel mikor haza jöttem megnéztem a tükörben és akkor láttam a hüvelybemenetnél valami fehér túrós folyást"


Talán, nem volt felesleges - az esemény utáni tbl -, mert legalább így nem maradsz terhes.


"Csináltam kamillás ülőfürdőt ettől az égető érzés enyhült néha egyáltalán nem érzem de szinte biztos vagyok benne hogy ez gomba"


A kamillás ülőfürdő gyulladáscsökkentő. Gombát nem mulasztja el, bár lehet a tüneteket enyhíti. Bár te teljesen biztos vagy benne, hogy gomba a fertőzés, én 30+ év egészségügyi tapasztalattal erre nem fogadnék.


"Utána olvastam neten hogy az antibiotikumtól nagyon sok esetben előjön ez a nőknél.. Talán nálam is ez történhetett?"


Igen, ez igaz. Lehetséges, de mint írtam, ha nincs viszketés, lehet bakteriális fertőzés.


"Ha gombám van, Canesten krém segít?"


Általában igen, de legtöbbször hasznosabb a hüvelykúp/hüvelytabletta, ÉS krém használata.


"Hogy kell alkalmazni pontosan, és kb mennyibe kerül?"


Létezik Canesten Kombi

[link]


Az ár patikánként változhat.


A hogyan?-ra itt a leírás:

[link]


Bár én még mindig nem volnék 100%-os meggyőződött a gombáról.


"Orvoshoz sajnos anyagi okok miatt és szüleim miatt nem tudok elmenni"


Pedig pont, hogy nem ártana. Ha fizetős, akkor persze az más, de sort kellene rá keríteni. Elviekben 17 évesen egyedül is mehetsz szakrendelésre, bár azt tényleg nem tudom, ez Erdélyben hogyan van.


Ja, és még valami. Nagy a valószínűsége, hogy a partnered is fertőzött, szóval szólj neki, mert ugyanúgy kezelni kellene, ahogy téged is.

2023. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

00:43

7 éve menstrualok eddig rendszeres volt teljesen.

Az antibiotikum mellé, egy hepiflor nevű tablettát kaptam nem tudom hogy ez lehet a probiotikum vagy sem. Egy gyógyszert megfazasra és egyet amit akkor kellett szednem paracetamollal ha lázas vagyok a nevüket nem tudom de valószínűleg ezek nem is fontosak.

Gyanitottam én is hogy a barátomtól kaptam el, miután utána olvastam az antibiotikumos dolognak azóta más a véleményem de még mindig bennem van az előző is. Ugyanis nem mindig de volt olyan eset hogy mikor levetkoztunk ereztem egy nagyon eroteljes szagot. Nem halszag de ahhoz hasonlitanam. Miota van nálam ez a dolog azóta az elejen nem volt semmilyen szag de aztán 2x nálam is pont olyan, azóta semmi. Nála ugy gondoltam azért lehet mert sokszor későn megy haza barátoktól és szerintem ilyenkor már nem fürdik le.. Nem tudom mit tehetnek orvoshoz egyszeruen tenyleg nem tudok menni, nem varosban lakom sulin kivul nem is tudok bejutni sehogy sem, orvos meg csak ott van. Tudom hogy nem tudom kikezelni magamnak itthon gogyszertarban vett dolgokkal ha azt sem tudom biztosra mi bajom, de nincs mas lehetosegem. Sot 1-2hetig szinte biztos hogy ezekre sem lesz pénzem. Itthon nem kapok abszolut semmit, csak a sulitol kapott penzem szokott lenni az olyan 6-7000 ft havonta (nem tudom pontosan mennyi forintban)

2023. ápr. 30. 10:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostoha anyám van aki gyűlöl és ott tesz keresztbe ahol tud szoval vele sem tudnám megbeszélni, apukám pedig miatta nem törődik velem mert ha megteszi mostoha anyám feltűnően kimutatja hogy ez neki nem tetszik, ha épp jelen van apám hozzám sem szól, nagyon ritka szoval vele sem tudok beszélni sehogy erről, de nem is értene hozzá valoszinuleg. Rokonaim nincsenek itt mivek szekelyfoldrol koltoztunk partiumba.
2023. ápr. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!