Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta?

Petefészek ciszta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom itt senki se orvos, de hátha valaki járt már hasonló cipőben.

A ciklusom 22. napján jártam mikor észrevettem a WC papíron, hogy nagyon enyhén vérzek, 23. napon napközben barnáztam este felnyulva magamba pedig friss vérzés is látható volt, mára a 24. napra viszont teljesen eltűnt minden folyás, majdnem száraz is a hüvelyem, szurkál néha a jobb petefészkem, ami egyébként ciklus 13-14 napján nagyon kellemetlenül szúrt, annyira, hogy a 13. nap estéjén csak feküdni esett jól.. egyébként ciklus 1. napján kifejezetten fájdalmas volt a menstruációm is.

Szóval most tanácstalan vagyok, ma már volt egy olyan érzésem is, hogy most azonnal meg fogj jönni, aztán elmúlt.

Június 5.-re kaptam időpontot sztk orvoshoz, nincs most pénzem magán orvoshoz menni:(


Egyébként 17 éves korom óta mondogatták, hogy PCO jellegű a petefészkem, viszont mikor csináltak decemberben hormon vizsgálatot ciklus 8. és ciklus 26. napján azok az eredmények jók voltak.


Egyébként kb. 7 éve nem sportolok és nem figyelek az étkezésre, mert genetikából adódóan vékony vagyok

160cmhez 48kg. Nem tudom ez mennyire befolyásolja egy esetleges ciszta kialakulását.


Köszi, ha elolvastad 22/N



2023. máj. 6. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Most egyetlen egy napos köztes vérzésért akarsz orvoshoz rohanni?

Hát megesik.

2023. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Rigo-teak ***** válasza:

Minden rendellenes vérzés orvosi vizsgálatot igényel. Lehet, hogy nincs nagy baj, de ahogy a székletben vagy a vizeletben ha vér jelenik meg első lépés az orvosi vizsgálat. Meg kell tudni, mi a diagnózis?


Petefészekciszta, endometriózis, a méhnyálkahártya kóros megvastagodása, mióma vagy hormonális kibillenés egyaránt okozhat közti vérzést vagy menstruáción kívüli pecsételést.


Ha ösztrogén túlsúly vagy petefészekciszta áll fenn, akkor életmódban sokat tehet a gyógyulásért: [link]

2023. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!