Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztám van, mire...

Petefészek cisztám van, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

"A húgyhólyag ép falú, bennékű, közvetlenül bal oldala mellett egy vékony septummal is tagolt, vaskosabb falú ovarialis cystosis képlet látszik, 36 x 43 x 52 mm, térfogata 42 cm3. A jobb ovariumnál csak egy-két apró széli folliculus látszik."

Ezt írták a hasi uh leletemre. Jövőhéten megyek hüvelyi ultrahangra, nőgyógyászhoz viszont csak júniusba kaptam időpontot, úgyhogy addig is érdekelne, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Mire számíthatok ezek után?

Amúgy a menstruációm mindig is erős volt. Általában 5 napig szokott tartani, első 3 napban szinte használhatatlan vagyok annyira görcsölök. Étvágytalanság, hasmenés, hányinger, derékfájás, gyengeség, volt már példa, hogy hánytam is. Ilyenkor csak a cataflam, nospa vagy az algopyrin használ, ezeket szoktam váltogatni, hogy valahogy túléljem havonta azt a néhány borzasztó napot, de nyilván nem megoldás az se, hogy annyi gyógyszert bevegyek, de másképp dolgozni se tudnék. Kissé aggaszt a dolog, remélem tudtok adni pár tanácsot és tapasztalatot ezzel kapcsolatban. Egyébként fiatal vagyok, gyerekem még nincs, fogamzásgátlót nem szedek.



2023. máj. 5. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ciklusodban hol jártál, mikor készült az UH?
2023. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt egy elèg fontos szó. Milyen bennèkű? Ha sima ciszta akàr menszeszkor tàvozhat, ha endometriózis akkor műtèt.
2023. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Nincsen pénzed elmenni magánba, hogy ezzel ráérsz júniusig?
2023. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: ovulációnál jártam. És épp ezért az sztk-s nődoki (akiről jót még nem hallottam, alapvetően nem is hozzá járok, csak háziorvos küldött hozzá beutalóval) szóval a nem épp kedves nődoki azt mondta, hogy nem érti mit keresek itt és miért küldött a háziorvos, mert ide van írva az ultrahangra, hogy most vagyok ovuláció tájékán, hát ez simán felszívódik, miért vagyok itt ezzel? Majd nagynehezen, mintha fájna neki, adott hüvelyi uh-ra időpontot. Egyébként meg se vizsgált, nagyon lekezelő volt, és lezavarta az egészet 4 és fél perc alatt azzal, hogy hát fel fog szívódni, azért nesze itt egy beutaló uh-ra aztán majd utána kontroll. De hozzá biztosan nem fogok visszamenni, ezért gondoltam, hogy a hüvelyi uh után elmegyek magánba, hacsaknem valamilyen csoda folytán tényleg felszívódott, ugyanis azóta mensiztem, ami most múlt el a napokba. Ha még mindig ott van, akkor nyilván nem várok a júniusi időpontomra (ahova szoktam járni dokihoz), hanem elmegyek máshoz magánba. Gondolom az sztk-s orvosnak szúrta a szemét, hogy odamentem beutalóval és meg kellett "vizsgálnia". Csak a háziorvos is azért küldött tovább sürgősen, mert szerinte azért ez nagy ciszta..


2-es: sajnos nem tudom, így van csak benne a leletbe.


3-as: de van, csak azóta beteg voltam, aztán megjött, ami a napokba múlt el, így úgy terveztem, hogy a hüvelyi uh után, ha valamilyen csoda folytán nem látszódna a ciszta, akkor kértem időpontot a saját dokimhoz és megvárom vele a júniust. De ha az uh-n ott lesz, akkor keresek valami magánt és egyből elmegyek.

2023. máj. 5. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolom simán egy bevérzett sárgatest volt…
2023. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló egy opció lehet, ha nem vagy ellenére. Ha nem akarsz szedni hormont, azt is megértem, fiatalon én sem akartam évekig.

Viszont a fogamzásgátló segítheti, meg is szüntetheti a menstruációs panaszokat, illetve segíthet felszívódni a cisztát műtét nélkül. Ez még nem olyan nagyon nagy ciszta, inkább közepes, bár nem vagyok orvos. Nyilván függ az alakjától, folyadéktól.

2023. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!