Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy élitek/éltétek meg...

Hogy élitek/éltétek meg lelkileg a klimaxot?

Figyelt kérdés

Írhattok fizikai tüneteket is, hogy kinek mivel járt.

De első sorban lelkileg érdekel most. A menstruáció elmaradása, a testi változások...



2023. máj. 10. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Én meg nem de anyukam igen.

Azt mondta mikor kerdeztem hogy jobban izzad, tobbet faj a feje

Lelkileg picit lehangoltabb volt de mostmar teljesen jol van.

2023. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lelkileg úgy értem, hogy én például nem tudom már igazán nőnek érezni magam. Maga a menstruáció elmaradása. Meg olyan kívánatosnak sem tudom érezni magam a testi változások miatt. Mellek megereszkedése, alak átformálódása. Éveket öregedtem ezek miatt lélekben. Minderre még rátesz az egyre erősödő őszülés is, hiába lehet festéssel eltakarni.
2023. máj. 10. 09:02
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
De mi a fxért nyávogsz? Jobb lesz ettől neked, már az írásod alapján egy nagyon idegesítő ember lehetsz, akinek ha nincs problémája, akkor keres magának. Erősödő őszülés, hát beszarok... tíz éves korom óta őszülök, gyakorlatilag a húszas éveim elejére már teljesen ősz voltam. Erre van a hajtesték, de az ősz haj is menő. Megváltozik a tested? Az ember teste folyton változik, na és? Sportolj, hogy formás maradj. Megereszkedik a melled, na és? A férfiaknak meg a heréjük, mégsem rinyálnak. Foglald le magad egy kicsit, mert borzasztó megkeseredettnek tűnsz.
2023. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%

Szerencsétlen férjed, de komolyan.


Ne pörögjél már rá ennyire egy élettani folyamatra, inkább pl örülj, hogy nem kell havonta egy hetet eltoszni a hülye menzeszre, annak minden király velejárójávan együtt.


És menj pszichológushoz, mielőtt tönkreteszed a kapcsolatodat - ha van kapcsolatod. :(

2023. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Én boldog voltam, hogy 50 évesen elmúlt a menzeszem, egyszercsak elmúlt és többe nem jött meg, boldogító érzés volt, többet nem kellett foglalkoznom a védekezéssel, nem foglalkoztam a klimax-szal, azt mondtam nekem nem lesz hőhullámom és semmi egyéb tünetem, nem is lett. Testem nem változott meg, hajam sem őszült még 50 évesen, de ha őszülne sem érdekelne.
2023. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Én szomorú vagyok, hogy elmúlt a menstruációm. Hőhullámaim nincsenek (még), nagyon nagyon remélem, hogy nem is lesznek, mert azt olvastam, hogy pokoliak. A hajam alig őszül. A meglévő depresszióm még rosszabb lett (szerintem a menopauzától). Furcsa szembenézni azzal, hogy az életem egy nagyon jelentős fejezete lezárult. Nem vagyok hepi, de el kell fogadnom, hogy ez van.
2023. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
6/6 majd ha nem szomorkodsz azon, hogy nem kell többet 1 hetet kínlódni a menzesszel, és inkább örülsz neki, akkor depressziós sem leszel, nem zárult le semmi, ne ilyeneken törd a fejed.
2023. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

7


Köszi, hogy semmibe veszed a válaszom és helyettem mondod meg, hogy mit érezhetek és mit nem.

2023. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké, ettől fogva csak a kérdésemre szeretnék válaszokat kapni. Mindenféle véleményeket nem kérnék. Ha szükségem lesz ilyesféle segítségre, tanácsokra, majd írok ki másik kérdést. Köszönöm.
2023. máj. 10. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Én a kérdésedre válaszoltam, csak aztán valaki beleokoskodott, hogy mit szabad éreznem és mit nem és ez kicsit felidegesített.


Amúgy fb-on van egy csoport, kifejezetten a menopauzával/klimaxszal kapcsolatos, csak nőknek. A nevére nem emlékszem, de biztos megtalálod. Nagyon jó kis csoport.

2023. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!