Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már megint hüvelygomba?

Már megint hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Két hete szedtem antibiotikumot, akkor hüvelygombám lett, két canesten hüvelykúptól elmúlott,utána megjött. Tegnap elmúlott, de óvszerrel kellett védekeznünk mert ugye a fogamzásgátlót gyengítette az antibiotikum. Ma már megint viszketek.
2010. okt. 10. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

A hüvelygomba kezelése alatt nem szabad latextartalmú gumit használni, arról nem is beszélve, hogy ha elkezdesz egy Canestenes kezelést, akkor be kell venni mind a három tablettát és a krémet is használni kell, különben felülfertőzöd magad!

Úgyhogy most megint beteg vagy, kezdheted előről.

2010. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem ertem azt, hogy amikor ilyen betegsegektol szenved valaki, akkor miert nem lehetne szuneteltetni a testi kapcsolatot, es csak azzal torodni, hogy eltunjon az a virus, fertozes a szervezetbol.

Egy ilyen betegsegnel mindent atkell fertotleniteni pl. tehat fehernemut, ruhadarabokat, agynemut, tehat minden olyat, amivel erintkezunk. Aztan pedig jon a testi kezeles, amit az orvos felirt, de a 2 het, es a 2 db kup, biztosan nem fogja tunetmentesse tenni ezt a virust.


Menj vissza az orvoshoz, de kozben fogyasszal csalanteat, ennek kituno a vertisztito hatasa, igy ezis segiteni fog, s a regiek ilyenkor ulofurdoket vettek, amit cickafarkbol keszitettek el, es tobb napig vegeztek ezt is pl.

2010. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván akkor szüneteltetve volt a testi kapcsolat, 1,5 hét után voltunk ma reggel először együtt.És muszáj volt gumit húzni mert a fog.gátló nem vég teljesen.
2010. okt. 10. 15:41
 4/10 anonim ***** válasza:

De nem fejezted be a kezelést! Ezért nem kellett volna együtt lenni. Jó, megjött közben, de utána folytathattad volna (hidd el, én minden gyógyszertől hüvelygombát kapok...).

És óvszert nem lett volna szabad használnotok, amíg nem fejezed be a kúrát. Menstruáció, ha megjön, a tüneteket elmúlasztja, de magát a gombát nem, így ha egy kezelést a menstruáció megszakít, azt folytatni kell a vérzés elmúltával. Mostantól akkor tudni fogod.


25/L (első voltam)

2010. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kriszti83 ***** válasza:
Hüvelygomba, Canesten. A kezelést 3 napig kell folytatni, nem elég 2. Érdemes eldobni azokat a fehérneműket is, amiken feltehetően megtelepedett a hüvelygomba(ezt nőgyógyász javasolta), mert újrafertőződhetsz.
2010. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. okt. 10. 15:53
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát ezt nem hiszem el, komolyan!!! Kik írják ide a válaszokat, óvodások, akik a reklámodból tájékozódnak?!


*ha elkezdesz egy Canestenes kezelést, akkor be kell venni mind a három tablettát


Kérdező, eszedbe nem jusson "bevenni" a tablettát. Ez hüvelytabletta, nem bevenni kell, hanem felrakni a hüvelybe.

Az viszont igaz, hogy 3 db, menezesz előtt nem szabadott volna elkezdeni, ha tudtad, hogy nem tudod befejezni.

Nem minden antibiotikum (sőt, kevés!) gyengíti a fog.gátló hatását, ha nem írja kimondottan az antibiotikum papírja, nem is gyengíti. Ráadásul 2 hete szedted, a fogamzásgátlót meg a 7 napos szünet után újrakezdted, vagyis tök fölösleges volt az óvszer.


*a 2 het, es a 2 db kup, biztosan nem fogja tunetmentesse tenni ezt a virust.


Ez nem vírus, hanem gomba, antibiotikum után szinte 100%, hogy az. Semmi köze a csalánteához és a vértisztításhoz.

Semmi baja a kérdező vérének. A cickafark ugyan jó a női dolgokra, de kétlem, hogy gombás fertőzésnél labdába rúgna.


A ruhákat meg fölösleges kidobni, szerintem senki nem áll olyan jól anyagilag, hogy kidobjon egy garnitúra bugyit meg törölközőt, én mindig 40 fokon mosom őket (ennyit bírnak az enyémek), Ariellel, soha semmi problémám nem volt, pedig volt gombám is már, meg baktérium is, nem jött vissza soha. Persze én nem kísérletezgettem, hanem elmentem dokihoz.


Ami viszont nagyon fontos: a párodat is kezelni kell. Ő tünetmentes, de fertőzött, nem a fehérnemű fog visszafertőzni, hanem ő, ha nem kezelik.

2010. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
33 N voltam.
2010. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm, már hiányzott, hogy valami nagy tudós kretén harmincon feletti ősnő elkezdjen oltani, amiért neki nem tetszettek a hozzászólások.

Én is tudom, hogy nem bevenni kell a tabit, elírtam. Ettől nem vagyok "óvodás", ellenben veled, akinek lenne mit bepótolnod agyiak terén. Ezt a megnyilvánulást!!! Normálisan is el lehetett volna mondani anélkül, hogy az lőtted szólókat hülyének akarod beállítani.

Harminc felett nemcsak a negyven fokos mosásról, hanem erről is tudni kéne.


25/L

2010. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ne vitázzatok. Van annyi eszem hogy nem beveszem a hüvelykúpot, ezzel engem is hülyének néztek. Értettem mindent úgyhogy hagyjátok abba .

Köszönöm a válaszokat.

2010. okt. 11. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!