Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás vagy hüvelygomba?

Felfázás vagy hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve szenvedek folyamatosna visszatérő felfázással. Sokmindent próbáltam már.. A felírt antibotikumok addig hatnak amég szedem. Legutóbb kaptam Cifloxin tablettát+Klion tablettát. be is szedtem őket, aztán rá 3 napra sárgás folyásom volt, a sex is fájt..hüvelygombára gyanakodtam. Ezek a tünetek elmúltak a menzesz jövetelekor, és most ismé felfázásos tünteeim vannak. Lehetséges, hogy felborult a hüvelyflórám?Vagy mi bajom lehet? olvastam ,hogy a fogamzásgátlótól is lehet? Bár én mielőtt elkezdtem szedni, már azelőtt is volt felvoltam fázva :(
2011. szept. 25. 13:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, csak sietve írtam. Jelenleg melegítőpárnán ülök és kamillateát iszom.
2011. szept. 25. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Sárga folyás baktériumfertőzésre mutat.

Gomba esetén fehér folyás van.


Menj orvoshoz. Felír valamit, amitől meggyógyulsz, aztán használj hüvelyflóra helyreállító kúpot használni (recept nélkül is kapható). Igaz, hogy nekem semmit nem használt, de sokaknak jó. Én most injekciókúrán vagyok, krónikus tüneteim miatt.

2011. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel, hogy elég sok gyógyszert beszedtem már..És ideig óráig jók..Szinte csak idő pénz és szervezet pocsékolásnak tartom a sok antibiotikum beszedését..nemértem miért nem gyógyulok meg soha teljesen. :'(:'( Kedves válaszoló, Te milyen injekciót kapsz? Ez hatásos lehet?
2011. szept. 25. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már hólyaggyulladásod van, annak csak árt a meleg. A kamillateánál jobb a zsurló, a medveszőlő, a legyezőfű, az aranyvesszőfű, a nyírfalevél, a cickafark. Az nem kérdés, hogy fel van borulva a hüvelyflórád, ha az elmúlt időszakban többször szedtél antibiotikumot. Egyébként ki írta fel őket? Urológus? Ha igen, akkor gondolom tenyésztést is csinált. Milyen baktérium tenyészett ki és milyen csíraszámban? Mindig ugyanaz a baktérium vagy más? Hólyagtükrözésed volt? Ha igen, az mit mutatott, ha nem, szerintem sürgősen meg kéne csinálni. Az hogy van-e gombád azt hüvelykenetből, vizeletből meg lehet nézni, de tükrözés során is látszik, ha a hólyagodban van a gomba. És én meglepődtem, hogy ilyen betegen is szexelsz. Szerintem amíg nem gyógyulsz meg, addig nagyon nem kéne. Szex során ugyanis a bélbaktériumok besodródhatnak (még a higiéniai előírások betartása mellett is)a hüvelybe, húgycsőbe, de ha működik az immunrendszered és jó a hüvelyflórád, ezt a néhány baktériumot simán kivédi, de ha fel van borulva a flórád, akkor nem és így újra és újra megfertőződhetsz.
2011. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Háziorvos írta fel eddig a gyógyszereket. Nem voltam még sem tenyésztésen, sem hólyagtükrözésen. De lehet rá kell szánnom magam egy alapos kivizsgálásra, mert ez így nem mehet tovább. Eziádig elmentem az orvoshoz, felírt a gyógyszert igyak sok folyadékot és ennyi. Lehet az urológiát kellene megcéloznom. És valóban a sex nem kellett volna, igazad van, és lehet a páromat is kezelni kellene az újrafertőződés miatt?! Bár neki nincs semmilyen tünete, vagy lappang benne tünetmentesen is.
2011. szept. 25. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A második vagyok. Tanuld meg egy életre, hogy antibiotikumot csak akkor szedsz be, ha kitenyésztik előtte, hogy milyen baktérium okozza a problémát és rezisztencia vizsgálatot is csinálnak. Ha bajod van, mindig szakrendelésre menj, mert a háziorvos csak kezelget a vakvilágba, írja a sok antibiotikumot, a te egészséged meg teljesen tönkre megy. Szóval tedd a következőt: menj el urológushoz és nőgyógyászhoz is. Ragaszkodj hozzá, hogy a nőgyógyász vegyen kenetet és tenyéssze ki baktériumra és gombára. Az urológusnál ugyanígy baktériumra is és gombára is. Így ha kiderül, hogy baktérium, a megfelelő antibiotikumot fogod kapni. Rásegíthetsz a gyógyulásra, ha csinálsz egy teakeveréket hólyaghurutra való és vesetisztító, vízhajtó hatású teákból (pl. amiket javasoltam, de a neten is utánanézhetsz) ezt ihatod literszám úgy egy hónapig, de maximum 3 hónapig. A teák zacskójára rá van írva hogy mennyit szabad egy nap inni belőle (ezt ne nagyon lépd túl). Ha sikerül kigyógyulni a betegségből igyekezz helyrehozni a hüvelyflórádat (a doki biztos tud rá valamit, vagy népi gyógymód, ebben annyira nem tudok segíteni, hogy mi a jó). Ha gyógyulás után ismét visszatér a probléma, akkor mindenképpen szükség van az ultrahangra és a hólyagtükrözésre, mert lehet hogy húgyköved van, vagy valami miatt pang a vizeleted és ezért tudnak megbújni a baktériumok, vagy gomba telepek vannak a hólyagodban és azok okozzák a tüneteket, vagy azok gyengítik le a húgyutak védekező képességét kedvező terepet nyújta a baktériumoknak. Ha kiderül, hogy gombád van, akkor sztem nem úszhatod meg diéta nélkül (vannak fórumok,ahol ebben segíteni tudnak neked pl. ex-candidások fóruma). A partnerednél is csináljanak tenyésztést, ne szedjen semmilyen gyógyszert, amíg ki nem derül, hogy neki is fertőzése van. Viszont ne is szexeljetek még gumival sem, amíg meg nem gyógyulsz. A későbbiekben is ügyelj arra, hogy szex előtt és közvetlen utána mindig pisilj, és azt már meg sem említem, hogy alaposan tisztálkodjatok mind a ketten közvetlenül az együttlét előtt, mert gondolom ez eddig is így volt. Ha gondolod a későbbiekben akár privátot is írhatsz nekem, hátha tudok segíteni.
2011. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gynevac szuri
2011. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!