Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már második alkalommal marad...

Már második alkalommal marad ki a menstruációm? Ez korai menopauza?

Figyelt kérdés

Amúgy is 30-36 napos szokott lenni, de a múlt hónapban 49 nap volt, most meg itt vagyok az 57. napon és bár az ilyenkor szokásos tünetek megvannak, vér sehol. Múlt hónapban antibiotikumot szedtem, nem tudom számít-e.

De nagyon megijedtem. Sokszor szédülök is, félek hogy ez korai menopauza.

Az orvos még nem tudott fogadni, csak a jövő héten tudok menni.

Tapasztalt valaki hasonlót? Terhes nem vagyok, ez biztos.



2023. máj. 17. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszer befolyásolhatja a dolgokat, de hány éves vagy hogy menopauza gondolata feljön?

Volt még antibiotikumon kívül más gyógyszer? (Esemény utáni vagy szteoridok) Hízás-fogyás az utóbbi időben? Stressz?

2023. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Stressz az mindig van, azzal nem foglalkoztam. Fogytam két kilót kb egy hónap alatt. 32 éves vagyok.Azt olvastam a korai menopauza még előbb is előjöhet.
2023. máj. 17. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A stressz a legnagyobb gyilkos. De kérdésedre a válaszom, lehet pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin szint miatt, PCO. Érdemes egy átfogó hormon státuszt csináltatni. FSH, LH, Ösztrogén, Progesteron, Prolaktin, T3, T4, TSH, anti-TPO, és természetesen egy teljes vérkép elemzése+ Nőgyógyászati vizsgálat. Ebből már lehet látni valamit, addig meg ne diagnosztizáld magad, teljesen felesleges. Kérdés, hogy vannak e más tüneteid is. Pl. Haj, bőr, köröm, testsúly változás. Mikor kezdődött, mi válthatta ki? Mert akár egy hosszabb stressz hatására vagy traumatikus élmény hatására is eltolódik a ciklus. Mit eszel, mennyire kielégítő az alvásod, mennyire stresszes a kapcsolatod a munkád stb.? Kaptál e oltást? Voltál e covidos?
2023. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tünetekhez kiegészítő:

Fejfájás, szédülés, levertség, fáradékonyság, fokozott izzadás, mellfeszülés, folyadék visszatartás (ödéma), hízás, fogyás, belassult gondolkodás, memória zavar, hangulat ingadozás, nyaki szorító érzés, depresszió, nyugtalanság, alvászavar (túl sok-túl kevés, nem kielégítő) fokozott szőrösödés (áll,-mell,-kar) hajhullás vagy száraz töredezett haj, látás romlás, koncentráció zavar, nyirokcsomó duzzanat (nyak, hónalj) éjszakai izzadás, extrém szomjúság érzés..

2023. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A nőgyógyász két hét múlva tud fogadni, előbb nem. Oltást nem kaptam, a munkát próbálom nem stresszesen felfogni, mert úgysem tudom jobbá tenni, akkor mit idegesítsem fel magam? Persze, néha stresszelek. Covidos két éve voltam.

Szédülni szoktam, meg sokat vagyok fáradt, de ezzel a környezetemben mostanában mindenki így van. Más nem volt.

2023. máj. 19. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Az Antibiotikum bekavar az egy biztos! Ne aggódj!
2023. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást mindenkinek! Nemrég voltam pisilni, és megjött! Nagyon megnyugodtam. A nőgyógyásszal azért beszélni fogok, amint tud fogadni, mert a petefészekben a szurkálás nem normális szerintem! Mindenkinek köszönöm!
2023. máj. 19. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze egy Nőgyógyászati kontroll nem árt, de ihatnál mellette 6 héten át mindennap felválltva Cickafark és Diófalevél gyógyteát este lefekvés elött egy bögrével langyosan. Gyulladásgátló!
2023. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszönöm a tippet!
2023. máj. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!