Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hűvelyi gombás...

Visszatérő hűvelyi gombás fertőzésemet Betadine-os vízes oldattal kezelem, árthatok-e az egészségemnek vele?

Figyelt kérdés
Már minden krémet, kúpot, gyógyszert kipróbáltam, de mindig visszatér. Állandó partnerem van, hűségesek vagyunk egymáshoz, ügyelünk az alapvető higiéniára. De egy "szenvedélyesebb" együttlét után már érzem, hogy "nem konfortos" odalent valami... és utána másnap már viszket is... Kipróbáltam, hogy Betadine-os oldattal öblögetem a hűvelyemet, és gombaölő krémmel kenem. Sokkal jobb lett, elmúl pár nap alatt a tünetem. Az a kérdésem, hogy káros-e a Betadine rendszeres alkalmazása hűvelyöblítésre?
2010. okt. 11. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég bizarrul hangzik, az elvileg sebgyógyító kenőcs, nem? Öblíteni meg pláne nem túl jó ötlet a hüvelyt, amennire tudom.

Nekem elég gyakran van hüvelygombám gyógyszerektől: mik a tüneteid pontosan?

Nőgyógyászra nem gondoltál? Lehet, hogy valami nagyobb probléma áll a tüneteid mögött és a tüneteidet kezeled csak.

Ugyanakkor az is aggodalomra ad okot, hogy együttlét után jön a probléma. Gumit használtok? Mert a latex ilyenkor árt.

2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kérdésem, hogy a párodat kezelték-e, mert ha nem, nem csoda, hogy folyton visszafertőz.

Amúgy meg nem kipróbálni kell mindent, hanem dokihoz menni, ha voltál, akkor egy másik dokihoz, tenyésztéssel megnézni, mid van, és azt kezelni célirányosan. Nem is biztos, hogy gomba.

2010. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznám az előzőekhez. Orvoshoz kell menni az ilyen problémákkal, nem otthon próbálgatni a szereket, hátha beválik.

A párod meg valószínű, hogy ugyanúgy beteg csak neki nincs tünete és ping-pong effektussal fertőzgetitek oda-vissza egymást.

2010. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Ez a sufnituningolt betadinos hüvelyöblítés egy nagy baromság, akkor vennéd már a fáradságot, és elhúznál a nőgyógyászhoz, aki legalább hüvelykúpot felírhatna. Ugyanakkor meg jó hogy nem múlik a probléma, ha a párod nem ment még orvoshoz. Ő is gombás, és minden kufírcnál visszafertőz. Te meg csak öblögeted magad minden löttyel, amivel többet ártasz, mint használsz, mert csak kimosod onnan azt is, amit nem kellene.
2010. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Fél éve szinte minden hónapban lát a nőgyógyász, már hazajárok hozzá.:( Méhgyulladásom is volt, kezelték antibiotikummal, többfélével. Tudok sokmindent a témáról, utánaolvastam. A párom is kapott gyógyszert, én is. Mégis állandóan visszajön ez a baj. A Betadine folyékony oldat, nem a kenőcs. Vízzel hígítom és azzal öblögetek odalent. Sokkal jobb. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 11. 11:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Nahát, ezt a stílust... 33 éves, két gyerekes anyuka vagyok, nem ostoba tinilány, aki mindenféle "házituningult" dologgal kísérletezik. A patikai gyógyszerektől elmúlik, de visszatér. Iszonyú összegeket hagytam már ott a dokinál. A Betadine-os öblítés eddig a leghatásosabb, pusztán annyi lett volna kérdésem, hogy hosszú távon árthatok-e vele. Kérem, az válaszoljon, aki tudja a választ. Ész-osztásból nem kérek.
2010. okt. 11. 11:45
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocs: "sufnituningolt"
2010. okt. 11. 11:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyit írnék erre, hogyha biztosan tudod, hogy gombás fertőzésed van és nem más (elég széles a skála és mindegyiket más módszerrel mutatják ki a laborban), akkor a Betadine biztos, hogy nem hat rá. A hüvelyöblítés amúgy sem jó, mert bármilyen fertőzéd is van most, az öblítés hatására még feljebb kerülnek a baktériumok, meddőséget is okozhat, illetve a hüvely flórádnak a jótékony baktériumait is kiölöd szép lassan és hüvelyednek a flórája teljesen tönkremegy.

Ha a sok gomba elleni gyógyszer nem segített eddig, akkor nem gombád van. Ki kell deríteni, hogy pontosan mi okozza ezeket a tünteket, ezt pedig csak egy úton lehet, ha az orvosod beküldi a kenetedet a laborba és ott kivizsgáltatja az összes lehető fertőzésre és vírusra és nem csak 1-2-re.

2010. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Ha 33 éves kétgyerekes anyukaként nem jöttél még rá ekkora hercehurca utn, hogy butaságot művelsz, és GYIKon vársz megerősítést, akkor márpedig szükséged van némi észosztásra. Nem gombád van, dokihoz kellene menni,mert csúnya dolgoknak lehet ez a tünete.

Sajnálom, ha a sufnituning ennyire sértő volt. Bár nem értem, miért, nincs benne értékítélet (számomra).

2010. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én nem megyek a dokihoz, hanem mint említettem, hazajárok hozzá. Kenetet vesz, elküldi, eredmény megjön, ad rá gyógyszertés/vagy kúpot és/vagy kenőcsöt, alkalmazom, minden előírást betartva, tünetmentes vagyok kb. 1-2 hétig, majd előjön ismét. Ultrahanggal vizsgál, kézzel vizsgál, rákszűrésre évente járok. Párom is kapott kezelést. Nem a "sufnituning" szóval van a baj, adott esetben még tetszene is, hanem a hangnemmel és a kioktató, lekezelő stílussal. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Dokihoz (egy újhoz!) szerdán megyek.
2010. okt. 11. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!