Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Több barátom is azt mondta h...

Több barátom is azt mondta h szokjak rá a cigire mert azzal menőbb leszek de nem tudom hogy megtegyem-e mert az árt az egészségemnek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne szokj rá, ha valaki csak ezért kedvel, az semmit se érdemel.
2011. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőszálnál kell nemet mondanod, mert különben könnyen rászokhatsz!
2011. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem menő a cigizés, azok az idők régen elmúltak!
2011. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Én csak nagyon ritkán szívok ha van akaraterőd nem szoksz rá.
2011. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat tüdőrákban halnak meg a cigizés miatt! Láttam már oylan beteget a kórházban, rettenetes kínjaik vannak az utolsó hetekben: alig kapnak levegőt, köhögnek, fáj a mellkasuk...és azt kérdezik maguktól h "miért szoktam rá? Már az első szálhoz sem lett volna szabad hozzányúlnom" És átkozzák egész életüket. Élhettek volan még 12 évvel tovább is, de nem...
2011. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Az olyan barátok, akik szemében csak akkor vagy menő, ha cigizel, sosem, fognak téged valóban értékelni. legközelebb mi lesz? Akkor vagy menő, ha ki "mersz" rabolni egy boltot v bankautomatát? Aztán jön a rablás, megerőszakolás? Most kell nemet mondanod, ha akarsz! A döntés a kezedben van.
2011. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ők nem igazi barátaid sajnos :(

Szomorú, hogy valakinek ez a menő és valaki csak így barátkozik. Mi ebben a menő? Az, hogy nagyobb esélyed van, hogy rákos leszel? Hogy elsárgulnak a körmeid, a fogaid? Bűzölögni fog a ruhád, a szád? Hogy pár év múlva krákogni fogsz a sok elszívott cigitől? És gondolj bele mennyi pénzt költenél rá, sokkal értelmesebb dolgokra is elmehetne az a pénz. Csak olyat csinálj, amit te is igazán akarsz !!

2011. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én már leszoktam a cigiről - szerencsére! Azóta híztam több, mint 10 kg-ot! Ennek egy része hol lemegy, hol meg többet is szedek vissza. Elég kellemetlen... A cigaretták dobozán levő feliratokat el szoktad olvasni az üzletekben? Pl.: impotenciát okozhat, rákkeltő, halált okozhat, stb. Ha mondjuk ezeket a kenyérre írnák rá, megvennéd? Úgy-e nem? Arról nem is beszélve, hogy egy nemdohányzó partnernek a cigis lehelet nem rózsaillat!
2011. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy mondtam ide csak akaraterő kell amiben Magyarország elég nagy hiányt szenved.Amúgy meg nem leszel tőle menőbb.
2011. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Húúú én nem szeretem mások baráatid szidni...de nagyon idióták már bocsi..


kezdjük ott hogy ahogy előttem is irták asszem már régen nem menő a cigi...10-20 évvel még "menő" volt, mára már inkább ciki és hátrány akárhonnan is nézed.

Én 16 éves vagyok, 14 évesen szivtam el az elsőt buliba, piásan..bárcsak ne tettem vna...szépen lassan a kiváncsiság és az éretlen gondolkozás rászoktatott a napi dobozra, és úgy szoksz rá a cigire, hogy nem veszed észre..

Elmonddom pár hátrányát, a sok közül..:

- Büdös lesz a ruhád, leheleted (nem tudsz ellene tenni, és az ellenkező nemnél hidd el nagyon visszataszító, főleg ha ő nem cigizik)

- Reggelente köhögés, könyebben megfázol

- pénz (én heti 4-5 ezret költök rá, jó persze tudom te nem szivnál annyit egy doboz bőven elég lenne a hétre, még sok is...így gondolod...kb 3-4 hónap és orrba-szájba szívod..szépen lassan növekszik az adag)

- Egészségkárosodás (nem elsősorban a rák..azt a mai világban mindentől kapsz..tarosítószerek műanyagok stb..Inkább pl. a keringési betegségek...szinte kikerülhetetlenek..)

- fáradékonyabb vagy tőle


és még rengeteg dolgot tudnék monddani..Nagyon nehéz abbahagyni..Én így alig 2 év cigizés után is akárhányszor le akartam szokni (elmult 2-3 hónapban gyakran), reggel ugy keltem fel h jajj ma már nem cigizhetek, értelme sincs felkelni..depresszios voltam 2-3 napig aztán rágyujtottam..


Ha akarod még majd írok róla hogy milyen dolog függőségben élni, de sztem nemkell részleteznem, meg utána is tudsz olvasni...rengeteg cikk van a dohányosokrol..Ez nem csak nikorinfüggőséget okoz, hanem agyi függőséget, ami 100X keményebb..


Én nem apud,anyud vagyok aki óv meg félt meg ilyenek..hanem egy sima 16 éves gyerek aki bulizik, még azt is megkockáztatom hogy "menő" vagyok, de nem a cigi miatt..semmiképpen.

Mással legyél menő...például hogy nem cigizel...hidd el most az inkább menő és különleges mint a cigizés..


Most eszembe jutott egy story ami pl. velem megtörtént már, randiztam egy olyan lánnyal aki nem cigizik, és utálja még a füstjét is, és ugye előtte nem gyujthattam rá, és együt vtunk egész délután..és már majd megőrültem..alig tudtam rá koncentrálni mert mindig eszembe jutott a cigi..kell ez neked??


Semmiképpen ne higyj a haveroknak, ne cigizz! Hidd e, sok gondtól kíméled meg magad...nem éri meg..

Remélem hallgatsz rám és azokra akik aztmondják hogy ne:)

2011. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!