Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire valószínű, hogy HPV...

Mennyire valószínű, hogy HPV van a számban?

Figyelt kérdés

Kérlek, csak akkor válaszolj, ha tényleg van ismereted, tudásod, tapasztalatod a témában.

Nőgyógyászati szűrésen kimutatták nálam a HPV 16-ot. A férjem elment szűrésre, neki negatív lett. Én elmentem szájüregi szűrésre, negatív lett, DE azt olvastam, hogy ez a szűrés nem megbízható. Ami miatt egyébként szájüregi szűrésre mentem, az az, hogy egy ideje térképnyelvem lett, ami érzékeny is, illetve kellemetlen érzés van a torkomban, szájüregemben és meg vannak duzzadva a nyirokcsomóim. Voltam egyébként fül-orr-gégészeten is(kétszer), semmit nem találtak, csak garatszárazságot. Azt mondták, nem valószínű, hogy bármilyen fertőzésem van. A fogorvos is mindent rendben talált, szerinte a nyelvemen a foltok is normálisak, nem utalnak betegségre. Mennyire valószínű, hogy mégis HPV van a számban?



2023. jún. 4. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán lehet álnegatív az eredményed, igen. Hogy viszont mennyire valószínű, azt nem tudom. Tavasszal én is nagyon beparáztam, mert egyik napról a másikra megjelentek valamik a garatomon. Rohantam az ofg-re, ott a doki megnyugtatott, hogy ezek csak aktívabb nyirokmirigyek és ő nem lát semmit, ami ne a számba lenne való. Ezt mind azután, hogy elmondtam neki, hamarosan konizációm lesz hpv 33 miatt. Igazából max. annyit tudsz tenni, hogy felveszed az oltást ha még nem tetted, immunerősítesz és rendszeresen jársz szűrővizsgálatokra.
2023. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a nyirokmirigyek nekem is látszanak, ezt nekem is mondta az orvos. Neked esetleg mondta, hogy ez mitől lehet vagy kezelni kell-e valamivel? Neked más panaszod nincsen?
2023. jún. 4. 18:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és ha évente megyek fogorvoshoz az elég? Ő ki tudja szűrni ezeket az elváltozásokat? Vagy milyen szűrővizsgálatra érdemes még járni ilyen esetben?
2023. jún. 4. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Én évente szoktam járni fogászhoz, meg ha kiesik véletlenül egy fognyaktömésem, szerintem az elég. Én külön szoktam mondani, hogy legyen szíves nézze át a számat, ne csak a fogaimra/ínyemre koncentráljak.

A nyirokmirigyekre azt mondta, hogy simán lehet allergiától például (aznap reggel, amikor kijöttek, nagyon sok váladék csorgott a garatomon, lehet valami zavarta). Az előbb néztem egyébként, már nem olyan kifejezettek. Kivédeni szerintem sajnos nem lehet. A szemölcsöt okozó nem okoz rákot, ami meg rákot okoz, az nem szemölcsöt, hanem nagy gondot fog okozni. Szerintem nem árt az embernek bele-bele nézni a szájába otthon, mert ezek az elváltozások nem fájdalmasak, illetve legalább évente 1x fogászati szűrés. A cigi biztos nagyon nagy kockázatot jelent egy HR hpv mellett, az alkohol is (utóbbit normális mennyiségben szoktunk fogyasztani). Vitaminok, mozgás, lehetőleg oltás és folyamatos készenlét. Egyébként Facebookon van egy nagyon jó zárt női csoport, hpv szóval keress a csoportok között, tuti megtalálod. Én is tagja vagyok. Jó egészséget!

2023. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!