Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható betétet és menstruáció...

Mosható betétet és menstruációs bugyit miért szólják le sokan? Milyen hátránya van?

Figyelt kérdés
Iskolában és munkahelyen miért nem alkalmazható? Tekintve, hogy lezárható dobozban nem lesz szaga?

2023. jún. 11. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán még nagyon új nekik.
2023. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kitana. ***** válasza:
100%
Macerásabb, mint a tampon, amit elég kidobnod a wc-ben található kukába és annyi. Itthonra tervezek bugyit venni, de munkahelyen nem akarok sokat foglalkozni ezzel, bugyinál pláne, ha cserélni akarom, akkor le kell vetkőzni hozzá, a betéteket nem szeretem.
2023. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert tájékozatlanok.
2023. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Mert macera, és sokan undorítónak találják, meg eleve az elég nagy hátrány, hogy mosni kell.

Míg egy betétet vagy tampont 2-3 óránként cserélsz tisztára addig egy ilyen mosható cuccot egész nap hordasz, szerintem ez egyáltalán nem higiénikus!

2023. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

4-es, hogy hordanad mar egesz nap?1- 2-3 orankent, ahigy erzed, cserelni kene a moshato beteteket is.

A bugyit mondjuk nem tudom azzal hogy van, nekem csak a betettel van tapasztalatom.

De azt alairom, hogy macerasabb, en se mindig hasznalom, sokszor nyulok meg tamponhoz is. Kehely nekem nem jott be, tudom hogy sokan arra eskusznek, de nekem az nem valtoztatta meg az eletem, ahogy mondani szoktak 🤣

2023. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qborka ***** válasza:
92%
Nem szolom le, nekem nem vált be,amit kipróbáltam mosható. Igaz, nekem erős volt. Szerintem nem is letezik olyan mosható bugyi/betét,ami az igazán erős vérzést kibírja.
2023. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Kimondta hogy iskolában vagy bárhol máshol nem használható

Senki nem tudja hogy ólat használsz csakis te

2023. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

A menstruációs bugyihoz le kell venni a nadrágot, és csak úgy lehet cserélni. Ez egy 10 perces szünetben, amikor 2-3 percet elvesz a tanár, áll a sor a wc-ben, át kell cuccolni a másik terembe, és még enni is szeretnék, nem igazán kivitelezhető.

Illetve a korosztályom még kissé éretlen, 16-17 évesek vagyunk, tehát hiába lehet a mensibugyit és a mosható betétet is zárható tasakba tenni, de eleve nem nagyon tudnám feltűnésmentesen visszavinni az osztályterembe, ha pedig valaki meglátná, tuti kiröhögne. Hozzáteszem, számomra nem kínos a menstruáció, inkább az osztálytársak teszik azzá. Egyszer még pár hónapja egy csaj táskájából kiesett egy tiszta tampon, na képzelhetitek, hogy mi lenne, ha valaki a véres betétemet találná meg.


Szóval nekem ezek szólnak ellene. Bár otthon néha szoktam menstruációs bugyit viselni, mert kényelmes, de a suliban (egyelőre) nem igazán megoldható.

2023. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!