Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy az érettségi...

Lehetséges hogy az érettségi miatti stressz miatt késik?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most érettségiztem pár napja, és őszintén én az elmúlt hetekben olyan egészségtelen mértékben stresszeltem, hogy sokszor már testileg is nagyon megéreztem (fejfájás, levertség, gyengeség).

Nekem alapból a PMS tünetek elég gyengék szoktak lenni, és kicsivel azelőtt jelentkeznek, hogy megjön, és a ciklusom is viszonylag pontos, max 1-2 nap eltérés szokott néha előfordulni. Most azonban már több mint 1 hete nagyon durván erősen érzem a tüneteket, iszonyatosan feszül a mellem, előjöttek a pattanások, kívánom az édeset, néha érzek egy kis görcsölést is, de már 3 napja késik.

Hajlamos vagyok ilyenkor is rögtön bepánikolni, hogy mi bajom lehet, hisz nekem nem szoktak ilyen hamar és ilyen erős tüneteim lenni, ráadásul a mensi sehol...

Előfordulhat, hogy ez azért van most így, mert a túlzott stresszelés így kihatott a szervezetemre?

(Terhesség teljesen ki van zárva.)



2023. jún. 28. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanez van velem is stressz időszakban. Szerintem még jó sok emberrel. Simán, teljesen normális nálam ez. A stressz felborítja a hormonrendszert.
2023. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velem is ez volt ebben a hónapban
2023. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!