Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előrehozása vagy...

Menstruáció előrehozása vagy késleltetése fogamzásgátló tablettával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztusban 1 hetes nyaralást tervezünk és nekem pont akkorra esedékes a menstruációm. Évek óta tablettát szedek és szeretném így megoldani a kitolódását vagy a mensim előrehozását. Lehetséges ez, ha pl nem tartok szünetet a fogamzásgátlóval vagy ha előbb abbahagyom a szedését? Még sosem "játszottam" így a menzeszemmel, de 1 hét fürdőzést nem hagynék ki. Tampon sem megoldható mert nem szeretnék úgy a vízben lenni.



2023. júl. 13. 06:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, fogamzásgátló tabletta szedése mellett nincs menstruáció. Az megvonásos vérzés.


Másodszor, természetesen csinálhatod azt, hogy nem tartasz szünetet, és így "tolod el" a vérzést. De ne csodálkozz, ha esetleg emiatt végigpecsételed a 2. levelet, mert simán előfordulhat.

2023. júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb nem hagyhatod abba, csak a szünetmentes szedés játszik.
2023. júl. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb nem hagyhatod abba, csak szünetmentesen szedheted, DE az nem jelenti azt, hogy nem pecsételsz majd, mert simán előfordulhat, és akkor eleve rosszabbul jársz.
2023. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem javasolom. Nekem a nőgyógyaszom mondta hogy lehetséges se nem ajálja mert felborul a rendszer es pecsételő vérzésed lehet ilyenek
2023. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Lehet pecsételő vérzésed, de simán szedheted tovább. Ha bizonytalan vagy beszélj az orvosoddal, ő ismer téged a legjobban, tudja melyik gyógyszert szeded és nem véletlenül tanult az orvosin évekig.

(Nekem azt mondta a sajátom, hogy mű ciklust nem lehet felborítani, meg van, ahol endometriozis miatt kifejezetten javasolják, hogy 3 havonta tartson csak szünetet a nő, sőt már van ilyen gyógyszer is kifejlesztve.)

2023. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet pecsételő vérzésed, ha kihagyás nélkül elkezded a következő levelet.
2023. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!