Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO? Nem produkálok a fájdalm...

PCO? Nem produkálok a fájdalmas menstruáción kívűl (illetve cisztáim vannak) semmilyen PCO-s tünetet még is azzal diagnosztizáltak.

Figyelt kérdés

Nagyon vágyok gyermekre viszont mióta ezt közölték velem nagyon beijedtem..Mitévő legyek?

(Természetesen orvos ügyben elindítottam a megfelelő lépéseket)


-rendszeres menstruáció (napra pontosan)

-peteérésemet rendszeresen észlelem (ha az az)

-nem hullik a hajam/ nincs túlzott szőrnövekedésem

-nem vagyok túlsúlyos/ nincsenek falási rohamaim

-a bőröm időnként pattanásos de szépen karban tudom tartani



2023. júl. 19. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is találtak apró cisztákat a méhemben, mondták, hogy esélyes a PCOS, majd mire két hónap múlva visszamentem kontrollra, felszívódtak a ciszták. Akkoriban voltam terheléses inzulinvizsgálaton cukorbetegség gyanúja miatt, kezdetleges inzulinrezisztenciát állapítottak meg nálam. Ekkor azt mondták, hogy ez általában együtt jár a PCOS-szel. Mivel kezdetleges inzulinrezisztencia, nem kezeltek gyógyszeresen, hanem életmódváltozást javasoltak, kevesebb szénhidrát, több mozgás. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem tudja pontosan megállapítani a PCOS-t, de az inzulin miatt valószínűleg alakulóban van. Így egyelőre abban maradtunk, hogy próbáljak egészségesebben élni és majd pár hónap múlva kontrollon meglátjuk. Javaslom neked is a terheléses inzulinvizsgálatot, mert most még időben elcsípheted, ha ne adj isten lenne valami. Mozgással és egészséges életmóddal pedig állítólag visszafordítható a PCOS is.
2023. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!