Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 napos menstruációs ciklus...

19 napos menstruációs ciklus mennyire normális?

Figyelt kérdés

Általában 21-23 napos. Ez is relatíve rövid, de orvostól azt a választ kaptam, hogy amíg mindig ilyen időközönként jön meg, addig nem probléma. Néha voltak kilengések, de akkor arra fogtam, hogy még nem állt be. Ez már nem kéne, hogy így legyen, mert közel 6 éve menstruálok. Az előző ciklus 27 napos volt, most a 19. napon jött meg. Egyéb tünetem nincs. Nincsenek görcseim, soha nem is voltak. Gyenge erősségű, de erre nem panaszkodom. Színe, állaga tudtommal normális. A hangulatomat sem befolyásolja egyáltalán. Nem szedek fogamzásgátló tablettát, se semmilyen más hormonális fogamzásgátló módszerrel nem élek.


Nyilván nem kérek senkit, hogy diagnosztizáljon, csak arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valakinek hasonló tapasztalata és ha igen, akkor ott mi volt a baj. Illetve, hogy kell-e ezzel orvoshoz fordulni.


2023. júl. 21. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Nem normális
Igen normális
Nem nem normális és írok
Igen normális és írok
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
AMH hormont nézetnék a helyedben. Plusz elmehetsz nőgyógyászhoz, hogy ingadozik a ciklushosszod, engem elküldött egy vérvételre, és az derült ki, nincs nagy gáz. De persze lehetett volna, szóval érdemes volt elmenni. Az AMH-t szerintem nem tudják államiban kiírni, ahhoz magánlaborba kell menned.
2023. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2023. júl. 21. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképpen menj el valami normális orvoshoz, mert a 21-23 napos ciklus is gázos. Ki kellene vizsgálni téged.
2023. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Az alap ciklusod sem normális, de az ingadozása aggasztó számomra, ha túl gyakran jön meg/hosszabb akkor sok vert veszthetsz, hosszútávon vashianyhoz vezet a sok vérzés
2023. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. júl. 21. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Szia nekem is pontosan így jön meg ahogy a 20 nap eljön már jön is. Több magán orvosnál is voltam a problémámmal több vérvétel is volt minden rendben azt mondták összeségében ha 19-36 nap között jön abban semmi abnormális nincs ezt így kell elfogadni. Hiába mondtam neki hogy ez így kegyetlen mert már szinte undorodok magamtól ez van sajnos. Nekem még a fogamzásgátló se jött be nagyon sok köztes vérzésem volt közben mindig sokkal hamarabb jött meg szóval az is egy horror volt pedig több fajtát is szedtem erőset gyengébbet közepes erősségű és semmi pedig vérképem alapján semmi gond nincs. Szóval én fel adtam ez van 19-21 nap között jön. Évente egyszer kétszer be csúszik hogy csak 24 vagy 26 napra jön az már nekem egy kész csoda.
2023. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!