Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor mi a helyzet a...

Ilyenkor mi a helyzet a tampon használattal?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el tampont használni, de olyan fura számomra, hogy ennyire előszeretettel használják sokan. Ugyanis, mikor kihúzom, tiszta vér lesz ott lent, főleg miután pisiltem. Ilyenkor higénikus egy másikat felrakni? Vagy minden tampon használat után zuhanyozzak/mosdjak le ott? És ha nincs közelben semmi dolog ehhez? Valamint ha a bugyi is olyan lesz, akkor meg szinte ott vagyunk, hogy a betét legalább tisztán tartja a bugyit...

Szeretem a tampont, mert kényelmes, de egyáltalán nem olyan "tiszta" művelet, mint sokan mondják.



2023. júl. 22. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Erős a menstruációd, nekem egyáltalán nem ilyen.
2023. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő méretűt használsz?
2023. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol lesz véres? A huvelyedbol húzod ki, ott bent nyilván véres marad. De kint mitől lenne az? A betettol leszel véres
2023. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne várd meg, amíg teljesen átázik, akkor nem lesz véres körülötte. Illetve bocs, de a leírtak alapján muszáj megkérdeznem: magáról a tamponról mindig eltávolítod a teljes műanyag bevonatot, ugye?
2023. júl. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a betét mennyivel jobb, hogy ülsz a saját véreden? Attól lesz igazán véres az alfeled mindenhol, nem a tampontól
2023. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Én 15 éve tampont használok, még a vérzés vége felé is, és éjszaka is. Csak szülés után tértem át erre, addig csak betét volt. Soha nem térnék vissza. Ajánlom használj nagy méretű tampont OB szuper comfort plusz, és mellé használj nedves WC papírt. Vagy használj applikációs tampont, így nem lesz véres az ujjad felhelyezeskor. Nekem az OB tamponok váltak be. A bugyiba lehet rakni ultra vékony betétet, de soha nem lesz véres a bugyi, ha rendszeresen cseréled. Hallottam olyat, hogy erős vérzés esetén 3-4 óránként cserélik. Nekem normális vérzésem van, és nem tartom undorítónak, sőt számomra a betét az undorító. Na, ott minden cserénél érdemes zuhanyozz, és szaga is van, meg ott kifolyhat. A tamponnál ilyen nincs. Elég mélyen kell felhelyezni, és észre sem veszed, hogy ott van.
2023. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

-vagy erős a vérzésed

-vagy nem cserélsz elég gyakran

-vagy nem megfelelő méretűt használsz.


Még általános iskola végén szoktam rá a tamponra de sosem fordult elő velem ilyen. Azóta betétet csak itthon vagy olyan alkalmakkor használok -tampon mellett- amikor tudom hogy nem lesz alkalmam sokszor cserélni.

2023. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hogy miután kihúztad véres lesz. Tök oké, megjegyzem a betét ezerszer gázabb, mert ott konkrétan a kifolyt véreden ücsörögsz, ami nyáron különösen kellemes érzés.


Miután kihúzom, pisilek, megtörlöm magam, felteszek egy újat, a maradék vért is letörölgetem ha van, bugyi fel, kézmosás, kész.


Ha te egyébként is átázol vele - ez a része nem tiszta -, akkor nem jót használsz vagy nem jó méretűt.

2023. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld gyakrabban kicsit.
2023. júl. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld ki 3-4 óránként a tampont! Miután kihúztad és pisiltél, alaposan töröld meg magad wc papírral, s rögtön utána helyezz fel egy új tampont! Előtte és utána is szappannal moss kezet! Mindig használj mellette egy tisztasági betétet vagy egy kisméretű egészségügyi betétet, így a fehérnemű is védett marad.
2023. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!