Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ikerház (2×2es) esetében mi a...

Ikerház (2×2es) esetében mi a helyzet, ha mindenkinek kizárólagos használata van a kerjére, de mind a 4 lakás villanyórája az én telkemen van egymás mellett?

Figyelt kérdés

Egy ikerházban vásároltam lakást, amely úgy nez ki, hogy két ugyanolyan ikerház lett építve ket-két lakással és a lakásához hozzá tartozó kertre mindenkinek kizárólagos használti joga van. Viszont mind a négy lakás villanyórája az én telkemen van.


Az a kérdés merült fel bennem, hogy a saját szomszéd az még annyira nem probléma, mert mi egy egy kapun jövünk be a mi 2es ikerházunk, ő simán át tud jönni, de mi van a másik kettő szomszéddal, akik a másik kettő ikerbe laknak, azok hogy olvassák le az órájukat, ha az én területemre nem jöhetnek csak úgy be?



2022. szept. 9. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az óraleolvasó leolvassa mind a négyet. Ha a szomszédok egyenként jelentik be, köteles vagy beengedni őket.

Kérhetnéd, hogy helyeztessék a saját területükre, de az terveztetés, engedélyeztetés, kiviteleztetés, sok pénz, ezért nem fogják vállalni.

Ez van, ezen változtatni nem tudsz.

Időegyeztetés, leolvasás, oszt jó napot.

2022. szept. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben bemehetnek. Nyilván nem szedhetnek virágot a kertedben és nem hagyhatják ott a szemetüket, stb., de ezt köteles vagy tűrni. Vagy lefotózod nekik és átküldöd messengeren.
2022. szept. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor kellett volna ezt tisztázni, mikor nem gondolkoztál vásárláskor.
2022. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Miért ne mehetne be? Állandóan zárjátok a kaput? Gondolom az óra se a lakáson belül van, és mondjuk a postás is bemegy ha olyan levelet visz amit alá kell írni.

Én inkább pont azon akadok ki ha a viz, gáz vagy villanyóraleolvasó nem jön be, csak egy cetlit dob a postaládába, miközben itthon vagyok.

Remélhetőleg nem vagyokt olyan rossz viszonban, hogy nem engedet be az udvarodba a szomszédod.

2022. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!