Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a helyzet akkor, ha a bolt...

Mi a helyzet akkor, ha a bolt cipőszakértője azt állapítja meg a sérült cipőről, hogy “nem rendeltetésszerű használat” miatt sérült, míg egy független cipész (ő ad ki szakvéleményt is) azt mondja, hogy a sérülés a cipő hibás konstrukciója miatt van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a helyzet, hogy tudom érvényesíteni az igazamat?

2023. máj. 10. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
A cipőt 8 hónapja vettem, ezt elfelejtettem kiírni
2023. máj. 10. 18:25
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

"míg egy független cipész"


Az majd akkor lesz független, ha nem te bízod meg a vizsgálattal.

2023. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2/2 oké, de akkor ki a független? Kinek kell megbíznia?
2023. máj. 10. 18:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen csak a saját szempontomból tudok érvelni, ő egy bárki által elérhető, hivatalosan dolgozó cipész… és amúgy akkor a bolt cipésze is kamuzhat…
2023. máj. 10. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5/5, köszi a linket, már csak egy kérdés merült fel bennem:


"A jótállás - hétköznapi és közismert nevén „garancia” - azt jelenti, hogy a jótállást nyújtó fél (eladó) a hibátlan teljesítésért olyképpen felel, hogy a jótállás időtartama alatt felmerült minőségi kifogás esetén a felelősség alól csakis akkor mentesül, ha __bizonyítja__, hogy a hiba oka a teljesítés után, jellemzően a termék fogyasztó által történő nem rendeltetésszerű használata vagy kezelése miatt keletkezett."


De hogyan bizonyítja? Azt, hogy a kereskedő saját házi cipésze kijelent egy hülyeséget (mert én tudom, hogy hogyan használtam a cipőt, hát hordtam a lábamon, durva, mi?), azt nekem kötelességem elfogadni? Vagy kinek kll igazolni ennek a bizonyításnak a hitelességét?

2023. máj. 10. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hónap kellékszavatosság van cipőkre.
2023. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A konstrukciós hiba nem garanciás ok. Ha egy gyár ssjtból készít fejszét, és eltörik, csak a sajt minőségét vizsgálhatják. Ha trappista van a dokumentációban, de ementálit használnak, az lehet ok panaszra. Hogy sajttal nem lehet fát hsdogatni...
2023. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/8 Hogy konkrétabb legyek, a cipő orrában van egy merevítés, ami olyan "ügyesen" lett megcsinálva, hogy a lábfej résznél két oldalt elkezdi kidörzsölni és kilyukasztani (!) a cipőt. Ez megvételkor nem derül ki, de szerintem egyértelmű konstrukciós hiba.

És ha már a sajtos példát nézem, akkor az, hogy ha a trappista sajt eltört, elég ok a reklamációra, hisz gátolja a rendeltetésszerű használatot...

2023. máj. 11. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!