Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális kisebb mértékű...

Normális kisebb mértékű fájdalom a menstruáció első napján?

Figyelt kérdés

Tudom, már ezerszer lerágott csont, de még mindig nem tudom, hogyan is működik ez.

Amióta menstruálok, szinte minden alkalommal görcsökkel járt. Nem olyan mértékű, hogy felkelni se bírják és hasonlók, mert olyat is olvastam már, hanem csak úgy fájdogál, néha erősebben, néha gyengébben. Néha puffadással, vagy hígabb széklettel is jár. Gyógyszert csak akkor veszek be, ha fontos eseményre megyek, itthon kibírható anélkül is. Meleg vizes palackot szoktam használni.

Rá akartam keresni, hogy anatómiailag mi történik görcsölés közben, és azt találtam, hogy egyáltalán nem szabadna fájnia, mert ha fáj az már endometriózis, és meddőséggel is járhat.

Nem rég egy felfázás miatt ultrahangoztak a nőgyógyásznál, de azt mondták tökéletes állapotban van a méhem és a petefészkem (egy másik doki szerint petefeszekgyulladásom volt). Ha netán lenne valami betegségem, az az ultrahangon látszott volna? Normális, ha fáj a menstruáció?


2023. júl. 25. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A görcsölés normális menstruáció alatt. Az a nem normális ha elviselhetetlen fájdalmaid vannak és fetrengsz a fájdalomtól minden menzesz alatt. A hasmenés is normális.
2023. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen mértékű fájdalom normális. Nekem durva fájdalmaim vannak de nem tudok semmilyen elváltozásról,sose találtak semmit.

Inkább úgy lehet hogy bizonyos problémáknál tuti fájdalmas a menstruáció.

2023. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tejlesen normális, nem kell ezen pörögni - csak kellemetlen.
2023. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!