Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet megkülönböztetni a...

Hogy lehet megkülönböztetni a híg hüvelyváladékot a vizelettől?

Figyelt kérdés
Néha még a mai napig gondot okoz ez. Ha a ciklus bizonyos időszakában sűrűbb a váladék, akkor egyszerű eldönteni, de néha elbizonytalanodok, ha híg, vízszerű, nyomot nem hagyó a váladék, hogy nem vizelet-e. Szaga nincs.

#vizelet #bizonytalanság #híg hüvelyváladék
2023. júl. 30. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Biológia óráról hiányoztál, gondolom.
2023. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A vizeletnek színe van és szaga. Ha pedig már a női ciklusod termékeny időszakában jársz már csak rutinból tudnod kell, hogy az a termékenységedre utal. Tehát míg a vizeletednek színe és szaga van, addig az e féle folyás kicsit "sűrűbb", hasonló, mint a tojásfehérje, és teljesen szagtalan. Ha van szaga, az már a higiéniai illetve bakteriális/gombás fertőzésekre utal.

Remélem érthető mostmár valamilyen szinten! :)

2023. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bunkóságot mellőzd. Tudom, hogy van híg, vízszerű folyás, ami nem hagy foltot. Ez normális, ahogy a fehér szín és a ragacsosabb állag is, a ciklustól függően. Őszintén kérdezem, ha nő vagy, sosem merült még fel benned, hogy egy híg, vizes folyás vajon nem vizelet-e? Azért kérdezem, mert nekem pl.szagtalan a vizeletem, mivel sokat iszom és ezért híg.
2023. júl. 30. 11:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egyesnek szólt.
2023. júl. 30. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A vízszerű hüvelyváladék tapasztalatom szerint bajt jelent. STD szűrés, nőgyógyászati vizsgálat, amikkel kezdenék. Ha nem hagy nyomot, az lehet éppen izzadtság is. Hogy detektálod?
2023. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Én arra a váladékra gondolok, ami nagyon híg, vízszerű. Nem nyúlós és fehér, olyan, mintha víz lenne. Többnyire a menstruáció előtt veszem észre.
2023. júl. 30. 11:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy detektálom, hogy pl.mikor mosdóba megyek, látom, hogy van egy kis nedves folt a fehérneműmön. Mikor mondjuk legközelebb megyek néhány óra múlva és megnézem, nem látok ott nyomot. Néha, mikor megszáradva halvány fehéres, akkor tudom, hogy hüvelyváladék. Ne viszket, nem csíp, szaga sincs. Rendszeresen járok nőgyógyászati szűrésre, mindig minden rendben van. Ezt a jelenséget főleg menzesz előtt és főleg reggelente veszem észre.
2023. júl. 30. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
De miért gondolsz pisire? Problemaid vannak a vizet visszatartassal?
2023. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!