Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál jártam, panaszme...

Nőgyógyásznál jártam, panaszmentesen, rákszűrésen. A mintavétel borzasztó fájdalmas volt, azt követően pár óráig enyhe, párcseppes, vérzés jelentkezett. Természetes ez?

Figyelt kérdés

Mindig érzékeny volt az alhasi rész, ezért maga a nőgyógyászati vizsgálat is fájdalommal járt. Most viszont borzalmas fájdalmam volt, az orvos rám is szólt, hogy ne feszítsek, engedjem el magam, de hát hogy is?

Ez természetes, ne tulajdonítsak ennek jelentőséget? Esetleg felsértett valamit?



2023. aug. 1. 09:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%

10

A párom azért nem megy, mert nem akar. Szerencsére. Ennek apropóján írom meg, hogy akkor sincs semmi, ha valaki nem jár. Pont. Te meg jársz, ennyi.

2023. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

#11: Igen, ismerünk már milyen betegek vagytok :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1214..


Férfiként az a szórakozásod, hogy a női kérdéseknél lebeszéled a szűrővizsgálatokról az embereket :) Azt hittem eltűntél már innen, de látom tovább élvezkedsz itt. :) Ma már másik kérdés alatt is láttalak.

Ehelyett foglalkozz az asszonykáddal, akit életében nem látott nőgyógyász. Gusztusos!

2023. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

12

Nem pont így van... A párom járt már nőgyógyásznál, mert van két gyerekünk. Muszáj volt. De igen, azon kívül, azóta nem jár. És nagyon örülök ennek.

Nem tűntem el, de néha azért van más dolgom is, még ha szünet is van. :)

2023. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%

Hagyd szerintem a fiatal lányokat a baromságoddal.

Milyen beteg elméjű vagy mondd már meg?

Normális felnőtt férfinak eszébe nem jutna ezt művelni itt. És bebeszéled magadnak, hogy normális vagy.

Szegény gyerekeid ha valóban vannak. Gondolom nekik se szabad orvoshoz járni.

Mint valami szektás basszus...

2023. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
19%

Nem, nem szekta. Liberális vagyok, már írtam, és az intimszférám védelme nagyon fontos. Nem tehetek róla.

És tévedsz, nem csak a nőket beszélem le hanem a férfiakat is. Mindenféle indiszkrét, megalázó, az alapvető emberi méltóságot sértő vizsgálatot elutasítok. Ebbe az urológus ugyan úgy beletartozik, mint a nőgyógyász, vagy proktológus.

Két gyerekem van, huszonévesek már. Igen, nekik is ezt tanítom, hogy nem kell minden szirszar dologgal orvoshoz rohanni. De nem vagyok mellettük, nem tudom, mennyire vált be.

2023. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 15-ös! Megértelek, én is beszereztem néhány megalázó élményt orvosoknál. Ennek ellenére senkit se biztatnék a szűrővizsgálatok hanyagolására, mert kifejlődhet olyan súlyos betegség is, ami, korábban észlelve még gyógyítható lett volna. Így én is időnként rászánom magam a vizsgálatokra.

Vannak kedves, normális orvosok is, de egy bunkót is elviselek inkább, mint megbetegedjek.

2023. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Elfogadom mindenki véleményét. Én sem járok minden szirszarral orvoshoz,3 éve voltam nőgyógyásznál. Elmentem,kellemetlen élmény volt,tudni akartam másnak is volt-e hasonló panasza. Viszont ha belegondol bárki egy betegség kezelésének menetébe/idejébe manapság még mindig jobb egy időben felfedezett apróbb intő jel,mint egy súlyosabb állapotból történő kikerülés.
2023. aug. 1. 22:08
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

#15: Ja hogy egy éves szűrővizsgálat az szirszar dolognak számít :D

Igazad van...Végülis nekem sem derült volna ki a nőgyógyászati betegségem, ha nem megyek el az éves szűrésre. Sokkal jobb lett volna ha később már iszonyú görcsökkel kerülök kórházba, vagy esetleg majd nem lehet gyerekem. Mióta így jártam, MINDEN NŐT arra buzdítok, hogy menjen el évente egyszer.

Tapasztalatból írom... Ez nem játék basszus. A méhnyakráknak pl mire tünetei lesznek, már sokszor késő...

Engem a párom (!) biztat, hogy igenis el kell menni.. És hála az égnek hallgattam rá. Ki az az elmeháborodott felnőtt férfi, aki szerint megalázó egy nőgyógyászati vizsgálat?

Te meg a gyerekeidnek azt tanítod, hogy ne menjenek mert megalázó. Remélem jó messze menekülnek tőled, mert te nem vagy agyilag normális. Majd ha valami elhanyagolt betegség miatt gond lesz velük, akkor lehet vigyorognod, hogy mekkora szuper apa voltál! Csak tudod olyankor már késő...

Nekem ez felfoghatatlan, hogy valaki a gyerekeinek azt mondja ne menjen szűrésre. Agybeteg vagy sajnos. És a legrosszabb továbbra is, hogy a női témakörben élvezkedsz ezeken.

2023. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
40%

18

Azok a betegségek, amikről beszélünk 45-50 év körül esedékesek. Ti meg 18-20 éves fiatalokat ijesztgettek rákkal. Ez ugyan úgy nem normális dolog.

(Azt pedig te sem mondhatod komolyan, hogy nem megalázó a vizsgálat. Ha nem lenne az, nem viszolyognának a nők tőle.)

2023. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem megalázó.

Mi a megalázó abban, hogy megvizsgál egy orvos?

Nyilván nem a legkellemesebb időtöltés, de nevetséges ez az indok, amivel nyugtatod magad.

Ajajj. 45-50 évesen esedékes a rák. :)) Ne haragudj, de lebuktatod saját magad,hogy mennyire buta vagy és milyen téves infókat osztasz meg itt.

Velem egyidős nőket (30 alattiak) ismerek mellrákkal. Kemoterápia, műtét... Az egyiknek nem lehet gyereke sajnos az eredmények miatt. Ő a küzdelmeiről nyilvános blogot vezet. Majd elküldöm neki az okosságaid, tegye ki. :)

Tudom ezt se hiszed el. Közvetlen környetemben...

Hú ritka buta vagy! Kár is bizonygatni neked bármit. És átmosod itt az emberek agyát sokadjára a baromságoddal.

Vagy valami perverz állat vagy, ha ebben a témakörben leselkedsz folyamatosan.b

2023. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!