Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek izgulom kell?...

Szerintetek izgulom kell? Cytologia-képpel!

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 4. 14:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mikor volt ezelőtt rákszűrésed és annak mi volt az eredménye? Volt-e valaha HPV tipizálás, ha igen, mikor és mi volt az eredmény? Szültél-e már? Akarsz-e még szülni?
2023. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

40 éves vagyok. 2021 áprilisban volt szűrés, ott semmit nem találtak. Még nem volt tipizálásom soha. Háromszor szültem, már nem szeretnék!


Ez az előző leletem: [link]

2023. aug. 4. 14:33
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Új partner az utóbbi időben?
2023. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nincs, 11 éve vagyok együtt a Férjemmel, nem járunk félre ez 100%-ig biztos.
2023. aug. 4. 14:45
 5/27 anonim ***** válasza:

Ez esetben szerintem első körben egy gyulladás elleni kezelés kellene, ezt követően pedig egy HPV tipizálás. Ha a HPV negatív, szinte kizárt, hogy méhnyakrák megelőző állapot vagy méhnyakrák legyen.

Ha a tipizálás pozitív magas kockázatú HPV fertőzésre, akkor meg conisatio.

De ha 40 éves vagy és nem akarsz gyereket már, akkor egy conisatio se egy nagy műtét, és akkor tutira lesz belőle szövettan is.

De jelen esetben szerintem egy kezelés+HPV tipizálás lezongorázható 3-4 hét alatt, annyi késlekedés meg akkor sem számít, ha végül conisatio kell.

2023. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Tehát akkor ez még nem rák, de lehet annak az előszobája?

2023. aug. 4. 14:59
 7/27 anonim ***** válasza:
A lelet egészen konkrétan azt jelenti, hogy "nem zárható ki egyértelműen a súlyos fokő laphámelváltozás". Hogy ez valójában mi, azt csak a szövettan mondja meg, tehát ez alapján azt sem lehet kijelenteni, hogy rák, meg azt sem, hogy rákmegelőző állapot, meg azt sem, hogy minden oké.
2023. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Igen, én is így értelmeztem! Jövő héten hívom a dokimat, meglátom mit javasol...

Hálásan köszönöm a segítséget! 🙏

2023. aug. 4. 15:16
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A hpv magas kockazatu fajtaja evek alatt, kb 6-8 ev alatt okoz mehnyakrakot. Lassu, csak tunetmentes, es vegul gyogyithatatlan.

Barmi ez, minusz valahanyadik ora.

Nekem volt hpv miatt elvaltozasom. Vegul LOOP-konizaciom volt, azota minden rendben, rendszeresen nezetem. A veteles kockazatat noveli a konizacio, kulonben begyogyul, el is felejted.

Es meg az sem biztos, hogy neked kell.

2023. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
#9. Köszönöm szépen! Nagyon megnyugtattál! ❤️
2023. aug. 5. 00:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!